Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat ajánlotok és...

Milyen halakat ajánlotok és mennyit egy ilyen akváriumba?

Figyelt kérdés

150liter homokos talaj és szürke háttér és sok zöld növény. Ebbe szeretnék szép színes könnyen tartható halakat amik meg is férnek egymás mellett. Én több fajta sügérre gondoltam vagy lazac/pontyféléket. Vagy xszifo, neonhal, vitorláshal/betta, pár darab törpeharcsa, black molly zebra/leopárd dánió, platti. Persze a csapathalakból több darabot.mint pl:

-10db kék neonhal, 5db xszifó (1hím 4nőstény), 5db balck molly, 3-3db dánio, 5db platti, 1db betta, 5db törpe páncélos


2012. aug. 19. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt keresgélj: [link]

Én mondjuk néhányfajta gurámira gondolnékmert azok nagyon szépek de a sügerek is nagyon tetszenek csak több fajhoz sok búvóhelyet!

Vagy akár egy dél-Amerikai-t!

2012. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
20%

1 centi hal per L


Ha sügért teszel csak sügér lehet mellette mert nem tűr meg mást.

Amiket felsoroltál az utolsó sorban az jó összeállítás. A neonhal jól szaporodik 5 is elég szerintem , a black molly szintén igénytelen és ha figyelsz rájuk és elkülöníted a kicsiket hamar lesz belőlük több is.

2012. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A sügérek szétszedik a növényeket, kivéve ha csak Anubiasod van. Szerintem csinálj biotopot. Például gurámikkal, díszmárnákkal valamilyen indonéziait; vitorláshallal, vörös neonnal (inkább ne simával, de elméletileg nem lenne baj), páncélosharcsákkal és ancikkal egy dél-amerikait vagy elevenszülőkkel egy mexikóit. Szerintem egy olyan 20-25 hal mindenképp mehet bele.
2012. aug. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. válaszoló, ez hülyeség. Például egy 1 méteres halnak nem elég 100 liter és 10 tagú neoncsapatnak sem elég 10.
2012. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk 1 centi hal/10 liter már reálisabb.
2012. aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor a sügérről lemondok :) Akkor szerintem az utolsó sor lesz. A neonhalat elírtam!!!! Nem kék hanem vöröset akartam csak kék az oldalán a csík :D Amúgy jöhet még a sok jó ötlet:-)
2012. aug. 19. 22:31
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Talán egy pár Apistogrammát tarthatsz, mint sügér. Ők nem szedik szét a növényeket és tarthatók más halakkal is. Csak legyen a párnak egy saját odúja. Nagyon szép kis halak.
2012. aug. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Az utolsó sor csak nagyjából megoldható, így nem, ez rengeteg. Ekkora méretűekből 20 hal, nem több. A black molly egy kicsit nagyobb testűnek számít, de 8 vörös neon, 5 páncélos, + egy 6-8-as csapat egy harmadik fajból.
2012. aug. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
elképzelhető, ez a vége, csak lemaradt :)
2012. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!