Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium színe sárgás...

Az akvárium színe sárgás barnás lett, a halaim egyre kevesebben vannak, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

A kiegészítésbe egy levelet másoltam be amit egy boltnak írtam,próbáltam megadni minden információt, kérem ti is segítsetek!


Tisztelt Címzett!


Szeretnék önöktől egy kis segítséget kérni, kérem segítsenek!


Akváriumom.: 77 literes ebben van ajzat homok, virágcserép házikók, egy hőmérő, 4 kagyló, egy nagyobb tengeri csigaház, egy kisebb letört korall darab, egy nagyobb mű növény amibe előszeretettel bujkálnak a halaim. A 77 literes akváriumomba egy 100-150 literes szűrő, levegőztetés közép fokozatúra van állítva.

És a halak.: most már kb8 db Aranysügér, és most már kb 12 db Zebrasávos sügér, a halaim még picikék, a zebrasávosak kb 3-4 cm -esek, az aranysügérek kb 2-3 cm-esek . Az akvárium tetején üveglap van. Világítás még nincs!


Mielőtt beleraktam a halakat.: Az akváriumot gondosan kimostam, a homokot 12x átmostam, a berendezést egyesével forróvízben hagytam állni kb 2-2 percet, a szűrőt akkor csomagoltam ki a hőmérőt áttörölgettem. Majd teleöntöttem az akváriumom csapvízzel, hagytam 12 órán keresztül állni, ( tudom az kevés idő, de nem tudtam mit csinálni) addig a halaim egy vödörben voltak egy sima légpumpát raktam be nekik a vödörbe, majd 12 óra elteltével szerencsét próbáltam és beleraktam őket az akváriumba.


Miután beleraktam a halakat.: Eltelt körülbelül 1 nap és a víz zavaros lett, mint ha tejet öntöttek volna bele, de ez szerencsére eltűnt és kitisztult a víz, rendesen etettem a halaim, még is megdöglött 3 nap alatt 3 aranysügér! Majd az elhullás abbamaradt, megjelent a fényhiány miatt a barna alga, majd újból megdöglött 1 aranysügér, önöknél vettem 3 darab fátyolos arany algaevő harcsát, 2 db fátyolos algaevőt, és 1dd sima algaevőt, hazahoztam őket, 1 nap alatt gyönyörűen kitakarították az akváriumot a barna algától, de miután beraktam őket a sügérekhez azt figyeltem meg, hogy valamiért nem esznek annyira, főleg a zebrasávos sügérek, ők talán semmit sem esznek, tegnapelőtt 2, tegnap 3 ma 4 darab döglött meg a zebrasávos sügérekből, szerencsére az aranysügérjeim jól vannak, a halakon semmi nem vehető észre, rendesen úszkálnak elmegyek itthonról, mire hazaérek azt veszem észre, hogy már megint megdöglött 1! A döglött halak kifakulnak, szinte fehér színűvé válnak, én arra gondoltam, hogy stresszesek a halaim, a szállítástól, meg az közbejátszhat, hogy itt van az íróasztalomon az akvárium és kb 30cm el mellette a hangfalam, amin ugye zenét hallgatok.


Víz színe.: Tiszta, átlátható, algamentes az akváriumom, de a víz színe, halvány barnás, sárgás, mint ha belepisiltak volna.

A víznek sajnos szaga is van, érdekes, enyhe, olyan mint ha horgásztó, vagy állott víz, vagy nem is tudom mihez hasonlítani, nem mondanám nagyon büdösnek, inkább csak egy új szokatlan szagnak a szobámban, amit nem lehet érezni, csak az akvárium mellett, ez lehet attól, hogy teljesen le van fedve az akvárium teteje, csak egy nagyon picike rés van hagyva a szűrű áram kábelkének és levegőcsövének és mellette még egy nagyon kicsi rés.


Etetés.: Ha dolgozom, akkor reggel amikor hazaérek egy kevéske lemezes haleledel, majd este 8 felé megint egy kevéske azaz 1 adagot megfelezek, ha nem dolgozom, akkor este 6 kor 1 adagot szoktam nekik adni (ismerősöm is evvel eteti őket és még nem volt ilyen problémája, ezt ajánlotta nekem, neki a halai ezt eszik)


Kérem segítsenek, hogy mitől dögölhetnek meg a halaim, mitől ilyen színű a víz és mi lehet a probléma, mit csinálok rosszul, mit kell tennem, és min kell változtatnom?


Válaszukat előre is köszönöm!



2012. aug. 20. 02:36
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
UI.: Az akváriumban, még nem cseréltem vizet, 1-2 hetes víz van benne!
2012. aug. 20. 03:01
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem cserélj benne vizet...
2012. aug. 20. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Fel sem tudnám sorolni, hogy hány hibát ejtettél. MIELŐTT halaznál, utána kéne nézni (olvasni) a dolgoknak. Csak röviden: áldozata lettél a halasboltok kapzsiságának.
2012. aug. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első halak a sokkba pusztultak bele, a következők mérgezésbe.

A víz színe azért barnás, mert a halak a saját szarjukban vergődnek.

Mivel a jelenlegi társítás nem 77 literbe való, hanem 770-1000 literbe, (komoly szűrőakváriummal) ezért valószínűleg egyetlen halad sem fog maradni.

Esetleg ha 1-2 db-ot sikerül pár hónapig életben tartanod, neki is csak szenvedés lenne az a pár hónap.


Valóban, össze se lehet számolni, mennyi hiba van ebben a történetben.

Nagyjából:

77 literbe kb 500-600 L/h-s belső szűrő kell.

A szűrőt éjjel nappal járatni kell. A halakat 3 hét!!! után lehet elkezdeni több részletben betelepíteni.

Szükségesek élő növények, amihez szükséges világítás.

Rögtön az elejétől, tehát a növényeket az elején kell betelepíteni.

Sügerezni 300 litertől felfelé lehet. (klasszikus afrikai sügerekkel)

300 literbe kb 5 db zebrasávos fér, miután erősen revier védő halak.

77 literben max csigasügereket tudnál tartani.

Ha viszont nem sügereket (és elevenszülőket) tartasz, akkor nem lehet a vízben kagyló, csigaház, korall, se semmilyen más mész tartalmú dekoráció! Ha sósavat cseppentesz rá, és pezseg, akkor nem alkalmas akváriumba.

( másrészt elég tájidegen egy édesvízi akváriumtól)

Heti 30 % vízcsere kötelező, 1/2-1 napig állni hagyott vízzel. A leszívást érdemes aljzatporszívózással összekötni.

77 literben kb 15-16 db neonhal méretű és természetű halnak lehet optimális életkörülményeket biztosítani.

Egy eladótól pedig max olyanokra lehet érdemben választ várni, hogy mennyibe kerülnek a halak, miután nem akvaristák, hanem eladók.

Ezeknek a halaknak annyi.

Ha szeretnél akvarisztikával foglalkozni (az eddigieket szerintem ne tekintsük annak) akkor regisztrálj itt:

[link]

Utána ha legörgetsz, el tudod olvasni az "ajándék ebook új tagoknak" részt. Egy kis szakirodalom nélkül neked csak csalódásaid lesznek, a halaknak meg csak szenvedés. Ennek így semmi értelme.

Halakat, igényeiket, társíthatóságot itt tudod megnézni:

[link]

2012. aug. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
fontos lenne a halak számának és az akvárium méretének megfelelő rendszere vízcsere, és egy jó szűrés sem ártana, a döglött halak ki szoktak fehérdeni azokat ki kell venni az akváriumból, először vízcsere, a szűrő teljesítményét ne fogd le, járjon mindig, ha sok a halkaja az akvárium alján ne adj nekik sok kaját, etess változatosan, szerezz be aljzattisztító halat vagy csigát, ja a vízcserét állott vízzel csinál ez kb. 1 nap állási idő, inkább du. egyszer etess keveset, megfelelően növényesíteni kellene az akváriumot pl jávai moha anubias neked ezek kellenének, az akváriumot huzatból, ablak mellől, nagy forgalmú helyről, ha esetleg ott van el kellene költöztetni, rövidesen szükséged lesz egy világításra is, ajánlom neked az akvarista.hu oldalt ahol ingyenes "oktató anyagok" vannak és a fórumról is sokat megtudhatsz a konkrét halaidról is remélem segítettem, először is nyugodj meg és olvass a témáról rengeteget
2012. aug. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Előző! Gondolom úgy értetted ezt az aljzattisztító halak beszerzését, hogy ha újraindítja nulláról az akváriumot, mert jelenleg 500 literre való aljzatlakó területvédő hala van.
2012. aug. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
igen, úgy értettem az biztos, hogy a kérdező jól bevásárolt szép nagy halakból
2012. aug. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
azért egy alapos takarítás után újra üzemeli, de a halakból vagy ajándékozzon el, de a nulláról való újra kezdést nem úgy értettem, hogy tegye őket hidegre, miért, te mire gondoltál, hogy "nulláról" arról már nem kezdheti, mert már bevásárolt a halas boltban, ezzel a helyzettel kellene neki valamit kezdenie
2012. aug. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Vissza kell vinni a halakat.

Ha szerencséje van, le tudja vásárolni, vagy legalább beszámítják valamennyire az árba.

Pénzt valószínűleg nem adnak vissza.

Sőt, valószínűleg a halakat se szívesen fogják visszavenni.

Ha a halak életét nézem, még az elajándékozás is jobb lenne, mint ha megtartaná őket.

Ha csak a zebrasügért nézem, azoknak kéne 750-800 liter...


Tehát ezek a halak se így, se úgy nem maradhatnak.

Vagy elpusztulnak, vagy új gazdához kerülnek.

Végső soron még a "hidegre tevés" is emberségesebb lenne, mint a hetekig hónapokig tartó agonizálás, aminek úgyis halál a vége.


Kérdező! Ha nem veszik vissza a boltban a halakat, és regisztráltál az akvarista.hu-ra, ott is meghirdetheted őket. Ez az egyetlen esélyük a túlélésre.

2012. aug. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 YourDestiny ***** válasza:

Ajjajjaj, mennyi hiba!


A szag és a hirtelen elhullás oka az ammóniamérgezés. Nincs beállt víz, nincs biológiai egyensúly, nincs a szűrőben kialakult baktériumflóra, amik lebontják ezeket a gázokat. Ez így esélytelen, ráadásul ennyi hallal, ilyen kis helyen még 2-3 hét üres járatással és külső szűrővel is bajos lenne.


A sügereket egyébként fagyasztott eledellel kell etetni, főképp az artémiát javasolnám, ez aranyszabály. A lemezes csak kiegészítő lehet.

2012. aug. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!