Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvariumba lehet tenni takarek...

Akvariumba lehet tenni takarekos egot? A neonego nem eleg a novenyeknek (15W) es foglalathiany miatt inkabb egy erosebb takarekos (pl spiral) egot tennek)

Figyelt kérdés
Vagy szamit, h a vilagitotest az akvarium hosszaval egyenlo legyen?

2012. aug. 20. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A semminél jobb, de ha tudsz, szerezz be egy ilyet:

[link]

Ezalatt már tarthatsz közepes fényigényű növényeket.

2012. aug. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jók az energiatakarékos égők, olyanokkal világítok növényes akváriumokat, csak egy a lényeg, hogy 6500 kelvines legyen - mert amiket így általában mindenhol lehet kapni azok 2700 K mindegyik és az nem a legjobb, viszont vettem már 4000 K - st is és az sem volt rossz szerintem.
2012. aug. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 YourDestiny ***** válasza:

Az akváriumba ne tedd bele, de egyébként alkalmasak megvilágításra :)


A 6500 K-es jó, de én 4000-reset nem vennék. Én anno sima 4100 Kelvines fénycsővel világítottam egy akváriumot, és olyan alga is nőlt tőle, ami addig soha nem volt. Gondolom az energy saver égő se jobb, mint a T5-ös cső.

2012. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!