Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120 literes,120cmx30cm alapter...

120 literes,120cmx30cm alapteruletu akvariumhoz mennyi homok/kavics kell?

Figyelt kérdés
Apro kavicsokra gondoltam igazabol. Hany kilo kavicsra van szuksegem? (apro kavics, olyan 0.5-1cm nagysagu) Milyen vastagon kell benne lennie a kavicsnak?
2012. aug. 23. 16:16
 1/5 YourDestiny ***** válasza:
Ekkor szemcseméret alkalmatlan talajnak, 0.5-2 milliméter az ideális. Kb. 20 kilóra lesz szükség.
2012. aug. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de olvastam tobb helyen is, hogy a legidealisabb meret az kabe ekkora. 0.5 mm? Nem homokkal akarom feltolteni, hanem apro kaviccsal.
2012. aug. 23. 16:32
 3/5 YourDestiny ***** válasza:
Akkor rossz helyen olvastad, vagy valaki hülyeséget írt. Ekkora méretű kavics a növények gyökérzetének megfelelő feljődéséhez teljességgel alkalmatlan, ezenkívül a túl nagy szemcsék között könnyen megragad, majd felgyülemlik a kosz. Apró szemcsés sóder vagy legfeljebb 2-3 mm-es bazaltzúzalék sokkal jobb választás.
2012. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-2 mm körüli a legideálisabb. Kis eltérés lehet, de 0.5-1 cm teljesen elvetélt ötlet, nem tudom hol olvashattad, de ha megtalálod majd linkeld már be légyszi.


1-2 mm-esből, ha rendes természetes aljzat, (nem ilyen könnyű égetett agyag) akkor 25-28 kg kell.

Ez átlagban 5 cm körüli vastagságra jön ki.

2012. aug. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
Na igen, a 0,5-1 mm hihetőbb, mint a cm.
2012. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!