Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mondanátok nekem Nagytestű...

Darkkingdom kérdése:

Mondanátok nekem Nagytestű NEM ragadozó édesvízi halat? Természetesen akváriumba (trópusi hal)!

Figyelt kérdés
Természetesen akváriumba (trópusi hal)!Lehet érdekes a kérdés de melyik az a hal ami kifejlett állapotában elég "nagy"?Nagy kicsit túlzás de mégis ami 15-20cm-esre nől meg legalább és nem algaevő!Valamit nem jól kérdeztem vagy ötletetek van kérlek /javítsatok ki/mondjátok!Köszönöm!
2012. aug. 23. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán ez jó lesz.


[link]

2012. aug. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogy mi a ragadozó hal, az nézőpont kérdése....

A Ctenolucius hujeta csukalazacok speciel tökéletesen ragadozók. A vörösfarkú harcsák, Platystoma-harcsák és rokonaik szintén.

De rengeteg hal például mindenevő, vagy habár az apró halakat elragadja, nem agresszív ragadozó. Ilyen pl. az elefánthal, neonhalnál kisebbel nem tenném össze, de inkább csak a férgeket fogyasztja.

Vannak nagyobbtestű márnák, mint a zebrasávos, vörösorrú torpedó, tiofil, bóbitás, aruliusz, ékes bóbitásmárna, stb... Nem igazán agresszívek, méretük végett nem törperazbóra mellé valóak, de nem ragadozóak kimondottan. Akkor speciel nagyon békés a cápamárna, de a cápaharcsákkal sincsen ilyen szempontból különösebb gond.

Az óriás gurámi sem egy ragadozó természetű, de pl. a pectoralis szalagos gurámi is szép méretű. Jóféle üvegharcsák is megnőnek relative nagyra, akár 10 cm-re is (feketecsíkosból most is van ilyenem...). A kalászhalak is békések, és aránylag nagyra nőnek.

A növényevő tányérlazacok, pacuk egyértelműek. Nem tudom, a brycon és a kongólazac már nagynak számít-e Neked, de ők sem törpék.

2012. aug. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A tányér lazacok borzalmasan imádják a növényi eleséget és megzabálják a növényzetet nagy valószínűséggel. A Vitorlás halak is relatív nagyra megnőnek és igen dekoratívak. Általában minden hal megpróbálja azt megenni ami a száján befér éppen ezért relatív fogalom, hogy mi nem ragadozó.
2012. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat...Nos igen a ragadozó szó alatt Sügérekre gondoltam PL... tudom hogy a vitorlás is az..de úgy értettem hogy ne márványsügér vagy jaguár sügér...tehát ne agresszív ha legyen. :)
2012. aug. 23. 23:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam 3db vitorlás van jelenleg és nem bántják a neon halakat és a többi halat sem. A legnagyobb szeret keménykedni de ártalmatlan erőfitogtatás két év alatt még sose tett kárt a többi lakóban. Hát igen a márványsügér és társai na azok már ragadozó halak :) teljesen más világ de a hal és hal között is van különbség viselkedésben. Elég sok meglepetést okozhatnak. Jó környezetben minden állat sokkal kevésbé agresszív.
2012. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kalászhalak szintén békések és nagyok.
2012. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A gurámik közt is van olyan egyed, ami képes széttépni más kis halat, meg terrorizálni egy akváriumot. Mások meg kezes bárányok.

A vitorlásokkal nekem sem volt ilyen jellegű problémám, de fontos, hogy kiskoruktól legyenek összeszoktatva, később már nehéz kifejlett vitorlások mellé ifjonc neonokat, rézlazacokat, stb. beszoktatni.

2012. aug. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Gurámi,vitorláshal.Tarka harcsa vagy torokátum ez 20cm-esre nől meg és egy neon halat nem tud bekapni olyan kicsi a szája.
2012. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!