Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » MIyen fénycsövet használjak?

MIyen fénycsövet használjak?

Figyelt kérdés

200 literes 2 fénycsöves milyet vegyek a boltunkban csak sera található meg tehát milyen legyen elöl-hátul innen fofom venni:

[link]



2012. aug. 27. 18:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

30 W-os, 90 cm-esek kellenek.

Az egyik szerintem mindenképpen egy sima daylight brilliant legyen.

A másik lehet egy növényes plant color, ha sok növényed lesz. Lilás/rózsaszínes fényű.

Vagy egy tropic sun , ennek szép meleg fehér, kicsit sárgás/zöldes tónusa van, jó a színvisszaadása, a növényeknek se rossz.

Vagy blue sky, ez ridegebb, hidegfehér fényű, egy gondolatnyit kékesebb tónusú fényt ad.

2012. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Akkor egy daylight brilliant meg egy tropic sun lesz de melyek menjen előre?
2012. aug. 27. 19:42
 3/20 YourDestiny ***** válasza:
Én a daylight-ot tenném előre, egyébként mindegy. Mellesleg megemlítem, hogy a Sera csövek borzalmasan rossz minőségűek. Nekem volt kettő is. Rohamosan csökken a fényerejük, és tapasztalataim alapján az algák is szeretik. Az már csak a ráadás, hogy az egyik néhány hónap alatt meghalt.
2012. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A 2 közül a tropic sunt raknám előre.
2012. aug. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
DE abban a boltban ahol én vásárolok nincs másmilyen és most 2 ember írt hogy most akkor a tropicot vagy a daylight-ot
2012. aug. 27. 21:29
 6/20 YourDestiny ***** válasza:

Nézd meg, hogy tetszik jobban. Daylight és kékesfehér fénycső esetén a daylight csövet szokták előre tenni, de a te esetedben mehet a sárgás is, csak én nem szeretem a sárgás fényt adó csöveket.


Miért ragaszkodsz ehhez a bolthoz? Bármelyik webshop-ban kapsz jobbat olcsóbban, ugyanis a Sera csövei viszonylag drágák is. De legalább lenne oka...

2012. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nézd meg hogy tetszik jobban.

A tropic sun a szera egyetlen 5 sávos csöve, 98%-os a cri-je (színvisszaadási index).

A daylight egy egyszerű 3 sávos cső, 83%-os színvisszaadással.

Színében semleges, a tropic sun meg színre is sokkal szebb.

2012. aug. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

De a késées színek nem rosszak a halak mert az nekem jobban tetszik!

És fehéres-kékesből van sera?

Mert nekem jó tapasztalataim vannak vele!

És akkor van fehéres mert úgy mint YourDestiny én sem szeretem a sárgásat!

2012. aug. 28. 08:59
 9/20 A kérdező kommentje:
És ha nektek rossz tapasztalaitok vanna a sera fénycsövekkel akkor tudnátok olyan veboldalakat küldeni ahol van egy daily brilliantféle és valami kékes-fehéres cső?
2012. aug. 28. 09:02
 10/20 anonim ***** válasza:

Hagen life glo, és hagen aqua glo. vagy

Philips 965 és sylvania aquastar.

2012. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!