Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek egy növényes...

Szerintetek egy növényes akváriumban van értelme biológiailag szűrni a vizet?

Figyelt kérdés
Kicsit elgondolkodtam. Élőlény nincs, de építettem egy kis külsőt, kb. fél literes tartállyal. Közben eszembe jutott, hogy mivel nincs túl magas fényigényű növényem, a tápozás se túl nagy mértékű. Ha a baciknak nem jut elég szerves anyag, lehet, hogy fölösleges szűrőanyag pazarlás az egész, és elég lenne csupán átforgatni a vizet? Minél többek véleményére kíváncsi vagyok.

2012. aug. 28. 15:08
 1/3 Platypus ***** válasza:
Ha nincs fehérjebevitel az akváriumba(haleledel és társai), akkor valóban nincs szükség szűrőanyagra. A megfelelő vízáramlás viszont nagyon fontos. És ha dúsak a növényzeted, akkor szükséged lesz egy kismértékű nitrátpótlásra is, hiába alacsony a fényerő.
2012. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És szerinted szükség lesz külön nitrát adagolására, vagy elég lehet a komplex növénytápsó nitráttartalma?
2012. aug. 28. 19:34
 3/3 Platypus ***** válasza:
Egy komplex növénytápsóban elvileg pont olyan arányban kell hogy legyen, ami a növényeknek szükséges. A gyakorlatban meg a fene tudja. A régi iskolát követő szerekben lehet, hogy beleszámolták a halak nitráttermelését is.
2012. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!