Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulhatott el a...

Miért pusztulhatott el a vitorlásom?

Figyelt kérdés

Teljesen egészségesnek látszott.Ő volt a legszebb halam, a távolság a hasúszótól a hátúszó csúcsáig elérte a 16 centit.Egyik nap elkezdett fakulni (ezüst alapon fekete csíkok, sárga orral), a sárga rész teljesen eltűnt.A teste teljesen összement, szinte elrongyosodott mindene.Az orra meggörbült, az úszói eltörtek.Elkülönítettem, aztán másnapra elpusztult.

Mi lehetett a baja?A többi halnak semmi baja nem volt, minden felszerelés jól működik, minden megfelelő.

A hal 3 éves volt.



2012. aug. 29. 00:29
 1/8 kzs ***** válasza:

A víz értékei milyenek?

Szűrés, vízcsere?

Hány literes az akvárium?

MIlyen más halakkal volt együtt, és hány fajtársa volt?

(stressz miatt érdekes)

2012. aug. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bamboochatheone ***** válasza:
Egy 3 éves vitorlásnak nem sok az a 16 centi. Ennyi idős korára már rég kifejlődik teljesem ami kb 30 centi(a te méreteid szerint). Gyanítom hogy kis akváriumban szépen eltörpülve gnóm maradt és az ammónia végezte ki.
2012. aug. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem valószínű, hogy az akváriummal volt baj.Egyik hal sem mutatott semmilyen rendellenességet.Egy 350 literesben volt együtt még egy további vitorlással, 5 páncélos harcsával, 2 zebra dánióval, 2 kék gurámival (ők elérték a 15-16 centis hosszt), 4 algaevővel, 5 neonnal, 1 bettával, 2 apró gyöngygurámival és 4 tetrával.

Őt eleve olcsóbban is vettem, és nem azért lett csökött, mert rossz volt az élete..Ez néhány nap alatt játszódott le nála, ijesztő gyorsasággal. :/

Az akváriumot már eladtam, ez az eset kb. fél éve történt.Arra emlékszem, hogy hatalmas szűrő volt benne, kész vagyont fizettünk érte...Igazából nevelőapám aksija volt, így ő méregette az értékeket is.

Nem lehetett az étrendtől?Vörös szúnyoglárvát, vízibolhát és lemezes eleséget kaptak.

2012. aug. 29. 09:44
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Hát az étrend nem volt a legmegfelelőbb, az biztos.
2012. aug. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A Camponában vettem minden eledelt.Ajánlottak mindent, a nyakamba sóztak egy zsáknyi vackot, de a szúnyoglárva mellett döntöttem.Nem volt jó választás? :O

A halak tenyésztőtől voltak, kivéve a tetrákat és a vitorlásokat.Őket a Camponában vettem (mellékes: ami rágcsálót/madarat itt vettem, mind elpusztult.Visszavittem, és annyit mondtak, hogy sokszor előfordul).A tetrák kisebbek voltak az átlagosnál, de más külső bajuk nem volt.

2012. aug. 29. 13:33
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
A legtöbb esetben az artémia és effélék (cyclops...) a legjobb választás. Vitorlásnak pl. tökéletes.
2012. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

El akartak nekem adni egészben fagyasztott apróhalat is. :D Azt se kérdezték, milyen halat tartok, csak hozták a sok holmit. -.-

Néha kaptak tubifexet, és főleg fagyasztott eleséget.Sokszor adtam nekik élő eledelt, lehet, hogy ezektől kapott el valami nyavalyát?

2012. aug. 29. 13:50
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
A tubifextől valószínű. Problémás eledel, nem nehéz vele kórokozót behordozni.
2012. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!