Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja az akvárium...

Mi lehet a baja az akvárium vizének amitől a csigák háza megrongálódik? A hegyes csúcs mintha lekopna, lyukacsos és deformált színét vesztett lesz a ház?

Figyelt kérdés

Kép itt:

[link]

[link] Jpg



2012. aug. 29. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Esetleg lágy víz...?

Hány nk-s a víz?

2012. aug. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bamboochatheone ***** válasza:
Lehet túl savas a víz.
2012. aug. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát erre felénk csak a Neptun víz tesztet lehet venni. A víz keménysége hát nem tudom csepegtethetem de nem lesz kék ahogyan a teszt írja a másik a karbonát teszt pedig pont annyi az érték amennyi kell.
2012. aug. 29. 19:01
 4/12 anonim ***** válasza:

A neptun is teljesen jó.

Akkor szokott nem elszíneződni, ha le van járva.

De valamennyire akkor is látszik.


Olyan pedig nincs, hogy pont annyi, amennyinek lenni kell!

Nincs ilyen érték. Van aminek kevesebb kell, van aminek több.


Meg kell mérni pontosan, mennyi.

A csigáknak kemény, lúgos víz kell.

Minimum 15 nk-s változó keménység, ami kb 8-as ph-val jár.

2012. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Platypus ***** válasza:
Itt valami hiba lesz a mérés körül. Azt írod, a karbonát pont annyi, amennyi kell, ezért merem feltételezni, hogy nem nullát mutat. Ha pedig nem nullát mutat, akkor az összkeménység tesztje a legelső csepptől is kék kell, hogy legyen. Ahogy adagolod hozzá a másik reagenst, úgy fog lilára változni. Valamit nagyon rosszul csinálsz, mert ha az összkeménység 0, akkor egyből bordós-lilás lesz a teszt, de akkor a KH tesztnek is nullás értéket kéne mutatnia. De ilyen víz amúgy sem folyik a csapból. A neptun teszt teljesen jó minőségű, csak pontosan be kell tartani az utasításokat.
2012. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mielőtt a reagens csepegtetem akkor bordó a víz 30 csepp reagens után is bordó, a másik pedig 6csepp után változik és én úgy tudom 4és 7 között jó.
2012. aug. 29. 21:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon érdekes.

Az összkeménységet le kéne ellenőrizni.

Biztos, hogy a jót csepegteted bele? A piros kupakos, átlátszó flakonos kell. (nem a piros kupakos sárga flakonos)


A karbonát keménység teljesen reális, hogy 6 csepp= 6 nk keménységű, és ezt a csiga ház is alátámasztja.

Ahogy mondtam, nincs olyan, hogy megfelelő érték, melyiknek mennyi a megfelelő, ez változó.

Ahogy írtam, csigáknak nem árt ha z az érték 15 nk körül van. Nekik, ennyi a jó, vagy e fölött.


Ilyen alacsony karbonátkeménység mellett viszont ritka, hogy ilyen magas legyen az összkeménység. Ezért kéne leellenőrizni.

Mindenesetre a csiga háza valószínűleg az alacsony kabronátkeménység miatt ment tönkre.

A jó hír, hogy a legtöbb díszhal számára viszont sokkal jobb az ilyen lágy víz.

2012. aug. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
háromszor ismételtem és el is fogyott a héten veszek ujjat. De a kérdésem mit tegyek, hogy ép maradjon legyen a csigaház. Egyébkén úgy hallottam a túl sok maláj tornyos miatt is lehet baj.
2012. aug. 29. 22:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mészkővel, és szódabikarbónával tudod növelni a karbonátkeménységet.

De ez eléggé ártalmas a legtöbb díszhalnak.

Ezek a halak inkább csak elviselik a kemény vizet, mint szeretik.

Én a helyedben inkább örülnék a lágy víznek, még akkor is, ha a csigákról le kéne mondani.


De ha ragaszkodsz hozzájuk, akkor nem lehetetlen kompromisszumot találni.

A gyógyulásuk idejére viszont külön raknám őket, mert a nagyon kemény víz megölheti a halakat.

A keménység változtatás együtt jár a ph változásával, és azt senki nem tolerálja valami jól.

Szóval csak óvatosan ezekkel a dolgokkal.


A sok csiga nem tudom, mennyire ront a helyzeten.

2012. aug. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2012. aug. 29. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!