Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi jöhet még és hogyan...

Mennyi jöhet még és hogyan szaporodnak?

Figyelt kérdés
Most kaptam akváriumot és még kezdő vagyok de nagyon érdekel ez a dolog. Kb 40 literes akváriumom van, és 8 halat vettem bele meg egy algaevőt. Van egy bettám, két neonhalam egy kisebb meg egy nagyobb, egy rézlazacom, egy aranyhalam, két fekete tetrám, egy ékfoltos razbórám és az algaevőm. Mennyi halat rakhatok még hozzájuk? Nem szeretném ha rosszul éreznék magukat vagy túl lennének zsúfolva. Érdekelne még hogy hogyan szaporodnak? Mármint lehetséges hogy ha veszek mindegyiknek egy párt akkor lesznek kis halaik? Egyáltalán megállapítható a halak neme? És a bettának van valami baja ha nem olyan szép nagy az uszonyán az a lelógó izé mint amilyen a képeken szokott lenni? Előre is köszönöm a válaszokat:)

2012. aug. 29. 16:10
1 2
 1/18 bamboochatheone ***** válasza:

Ez valami borzalmas. Az aranyhalnak magába kellene 150 liter egy párral. Inkább vidd vissza az összeset a boltba és vegyél ebbe kb 6 guppit.

Milyen szűrőd van amúgy?

2012. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 bamboochatheone ***** válasza:
Amúgy nem fognak szaporodni ez biztos.
2012. aug. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az aranyhalat mindenképpen vedd ki neki jóval nagyobb hely kell. Ajándékozd el. A többi csapathal minden minimum 8as csoportokban érzi jól magát. Gondold újra ez az akvárium berendezést és olvass sokat.
2012. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De én ezt nemértem amikor megvettem őket akkor az eladó azt mondta hogy majd még vehetek bele egy párat. És az aranyhalam nagyon kicsi úgy 3-4cm hosszú. És nemigaz hogy 150 liter kell 2 ilyen kicsi halnak!? Azt olvastam hogy ahány centis egy hal annyi liter víz kell neki. Akkor ez nemigaz? Ja és olyan szűrőm van ami egyben porlasztó is. Azt mondták ez a legjobb. Észrevettem még hogy az aranyhal hasa fel van puffadva. Mintha egy meggymagot nyelt volna le. Ez normális vagy lehet hogy már "terhes" volt mikor elhoztam? De ha nincs hím akkor semmi nem pesz belőle igaz?
2012. aug. 30. 08:55
 5/18 gergo1998 ***** válasza:

az aranyhalakat MESTERSÉGESEN szapirítják és az hogy ahány centis a hal anyi liter lely kell neki az MARHASÁG!!!!!!

és különben is

1. a rézlazac csoporthal és csak 70 literben tarthatóó

2. a neonokat 90 literben lehet tartani és csak csoportben

3. a tetra is csoporthal és 90 literben tartható

4. a razbóra IS CSOPORTHAL!!!!!!!!

ezen halakat nagyon nehezen lehet szaporítani és 40 liter nem alkalmas tenyészakinak

a nemüket is csak nagyon nehezen lehet megállapítani és a bettádnak azért nincsenek kinyujtva az uszoi mert nem udvarol és nyugott

a bettét hagyd meg a többit vidd visza és vegyél 6 hím guppit !!!!

2012. aug. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 bamboochatheone ***** válasza:
Hát persze hogy azt mondta az eladó hiszen abból a pénzből amit most ott hagytál nála abból vesz magának és a családjának ételt, italt. Persze később majd rohansz hozzá gyógyszerért mert a te halad például pipázik, na ekkor majd rádsóz egy jó kis metilénkéket amit te tudatlanul belelocsolgatsz a vízbe, ezzel kinyírva azt a kevéske biológiai rendszert is ami addig kialakult. Sejtem hogy mondott olyanokat is hogy ha kiengeded a csapvizet és belelocsolgatsz ilyen hiperszupi vízelőkészítőket akkor attól azonnal akvárium lesz. Ha tényleg akváriumot szeretnél és nem egy vízi holokauszt tábort akkor ajánlom hogy vidd vissza a még épen maradt halaidat és hozz helyettük 6 guppit, de csakis hímeket, meg mondjuk pár csigát. Szép kis színes akváriumod lesz. Amúgy áruld már el hogy milyen az a "legjobb" szűrő amit adtak neked!
2012. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat de én más dolgokat olvastam ilyen akvarisztikai könyvekben. Visszavittem az aranyhalat és mindegyik másik halhoz (kivéve a bettához) vettem még társakat. Most 3 van mindegyikből, kivéve az ékfoltos razbórából 2 van mert az egyik ismerősöm azt mondta párban jobban érzik magukat.
2012. aug. 30. 19:53
 8/18 bamboochatheone ***** válasza:
A szűrőd márkáját meg típusát áruld már el!
2012. aug. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
ez van a dobozára írva : JK Animals Atman F301 akvárium szûrõ
2012. aug. 31. 14:54
 10/18 anonim válasza:

Általában az ember azért kezd bele az akvarisztikába, hogy gyönyörködjön a halaiban és a kialakított élőhelyük harmóniájában.


Nem kellene egy "kezdőt" rögtön lehurrogni, te is voltál az, ahogyan én is. Ez a fórum pedig azért van, hogy kérdésekre választ adjanak, nem pedig savazzák a kérdezőt.


gergo1998 tanácsát nem ajánlom a kérdezőnek, hogy megfogadd, bettához lehetőleg guppit (főleg hímet) ne rakj, előbb utóbb kinyírják egymást.


Ami az akváriumod túlzsúfoltságát illeti, majd magadtól kitapasztalod, hogy valóban kevés az a hely. Ha ennyi féle- és fajta halat szeretnél érdemes lenne egy nagyobb (100 - 150 l-es) akváriumba beruházni, DE NEM MOST! Tanulj, győződj meg róla, hogy valóban tudsz róluk gondoskodni és ha úgy döntesz, hogy igen, akkor vágj bele.


Sok sikert a halakohoz, lehetőleg többet ne rakj az akváriumban!

2012. szept. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!