Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Feltétlenül szükséges az...

Feltétlenül szükséges az akváriumba kő?

Figyelt kérdés

első akváriumomat szeretném berendezni, viszont nekem kő nélkül jobban tetszene. dánió és guppi lesz benne.

gondolkozom azon, hogy a köveken le tudják dörzsölni magukról az elhalt pikkelyeket ilyenek...

természetesen nem a nekem tetszés számít igazán, hanem hogy a halaknak jó legyen...

segítenétek?


2012. aug. 29. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Kövek általában azért vannak, mert természetesebb környezetet adnak. Minél természetesebb, annál jobb nekik. (És tisztább is, mintha iszapot raknánk az aljára.) Plusz megtartja a vizinövényeket.
2012. aug. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi, akkor veszek azt is :)

a mérete, színe mindegy, vagy az is lényeges lehet?

2012. aug. 29. 17:05
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem fontos a kő.

Aljzat persze kell, gondolom nem arra gondolsz, hanem dekorációs kövekre.

Meg lehet csinálni nélküle, minden további nélkül.

És ha egy hal dörgölőzik, az nem sok jót jelent!

Ha gyakran látnál ilyet, készülhetsz a darakórra, vagy más parazitás megbetegedésre.

2012. aug. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

még nincs meg az akvárium, szóval ezt így kútfejből szültem meg, hogy ezért is kellhet a kő, aljzat...

szóval nem betegek a leendő halacsok, csak szeretnék nekik minél jobb környezetet teremteni.

2012. aug. 29. 17:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Méret és szín, ahogy tetszik. Leginkább a durvább sóder-szerűt szeretik, egy-két nagyobbal. Szóval ízlés dolga, csak természetes legyen.

Persze csinálhatod kavics aljzat nélkül is, csak valami természetes jellege legyen.

2012. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha az első akid lesz akkor gondold át a dolgokat rendesen, mert ez nem az a műfaj ahol "később megoldjuk" alapon mennének a dolgok. Adok pár gondolatot a kezdéshez. Ha ezek után kérdéseid lennének írj PM-et és segítek, de a net tele van e témával foglalkozó oldalakkal(pl. akvarista.hu).


1. Itt nem igaz az hogy a kicsi a "jó kezdet". Egy kisebb akváriumban sokkal nehezebb a megfelelő életkörülményeket összehozni mint egy nagyobban.


2. Először is döntsd el hogy egy "dísz" akváriumot szeretnél, vagy egy "biotóp"akváriumot. Az első csak a szemnek szép, a második a halaknak is az lesz. Az első CSAK egy akvárium amiben "mindenféle hal, mindenféle növény-közt, mindenféle szisztéma" nélkül úszkál. A második pedig valamely édes/sós víz életét modellező akvárium. Tehát adott hely élővilága egy helyen. A második a keményebb dió. Például ha a amazonas felső folyásában élő hal, az amasonas alsó folyásában élővel van eggyütt akkor az csak dísz akvárium. Hiszen ők sohasem találkozhatnak egymással az életben. A növényekkel ugyan ez a helyzet.


3. Fontos az is hogy az élővilágot úgy tervezd/vásárold össze, hogy tudjanak élni egymással. Más külömben akár "horror film" is lehet a vége. Valamit ha vegyes lessz az aki, akkor olyan fajokat válassz amiknek megfelel a te berendezésed. Tehát ne rakj össze pl. aranyhalat mondjuk vitorlás-halal. Az aranyhal a hidegebb vizet szereti(20-22fok), a vitorlás meg a melegebbet(24-28fok).


4. Tájékozódj hogy adott méretü akváriumban Kb. hány állatkát tartasz, és biztosítsd a technikai eszközöket(világítás, fütés, szellőzés, szürés).

2012. aug. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és épp a lényeg maradt le :). A kövek ne feltétlenül szükségesek, de hozzá tartoznak a "vízi élet"-hez. A lényeg hogy mészkő, vagy meszet tartalmazó kő semmi esetre se legyen, az keményíti a vizet. A legegyszerűbb módja egy kő ellenőrzésére hogy jó e, ha veszel "háztartási sósavat", és egy pár cseppet teszel a kőre. Ha habzik akkor ki a kertbe, ha nem akkor főzés és öblítés után mehet az akiba.
2012. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi, ezek nagyon hasznos infók voltak :)

én guppit meg dániót szeretnék (írtam is)

az akvárium megvan már kb 25-30 literes (ezt a padláson találtam, innen az ötlet, szerencsére rendben van, nem szivárog, már ki is van takarítva) kb 10 halat szeretnék maximum, meg esetleg törpe karmos békát, már ha ezek a fajok össze ereszthetőek. a dánióról tudom, hogy rajhalak, szóval 5-6-ot szeretnék belőlük.

2012. aug. 29. 21:05
 9/9 anonim ***** válasza:
30 l a legalsó határ ebben csak 4 guppi vagy 10 nanohalat( [link] tarthatsz.És szerezz be egy erős szűrőt is
2012. aug. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!