Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen fajtájú hal?

Ez milyen fajtájú hal?

Figyelt kérdés
[link]

2012. aug. 30. 21:42
 1/10 bamboochatheone ***** válasza:
Ez egy tokhal.
2012. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bamboochatheone ***** válasza:
Más néven kecsege.
2012. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez egy vágótok. Tokféle. Nem kecsege!
2012. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Váágesz. :D

Köszi!:D

2012. aug. 30. 22:08
 5/10 Platypus ***** válasza:

Én nem látok a hátán egy darab csontpajzsot se, ami a tokfélésre jellemző. Nézd meg, a háta végig "tüskés" kéne hogy legyen, a hátúszónak meg egészen a faroknál kéne lennie.

[link]


Szerintem inkább egy szép nagydarab balin lesz.


[link]

2012. aug. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%, hogy nem balin. A fejformája tipikusan emlékeztet a vágótok cápaszerű fejére. És valamennyire a pikkelyek is látszódnának a vízben, ahogy visszaverik a fényt, tehát nem hinném, hogy balin vagy bármilyen pontyféle. De valami akkorsem stimmel ezzel a hallal. Lehet, hogy a hullámok is megtörik, de nekem borzasztó soványnak tűnik. Szerintem egy nagyon kölyök vágótok lesz. Amúgy nézd, ezeknek a vizáknak sem olyan feltűnőek a töviseik: [link]
2012. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most, hogy így közelről néztem én látni véltem rajta csontkinővéseket az oldalán. Közvetlenül a kopoltyúfedő után.
2012. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
Lehet hogy nem balin, de 100%, hogy nem is tokféle. Nézd meg, hol van a hátúszója. Tokféléknek egész hátul van, a faroknál. És a farka is átlagos halfarok, nincs komolyabb aszimmetria meg cápaszerűség, mint a tokféléknél. Ebből a helyzetből a bajusznak is látszódnia kéne. Ennyire rövid orra csak a vágótoknak van a hazai fajok közül, annak pedig elég látványosak a háti pajzsai. A faroknyelére ránagyítva látszanak a pikkelyek, tehát nem is vérteshal.
2012. szept. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, ezt jól kikalkuláltuk Platypus. Mostmár én is elbizonytalanodtam. :) Talán még egy nagyon fakó és sovány márna lehet, de nem hinném. Az biztos, hogy nem jóllakott halról van szó. Egészséges halak nem járnak ennyire a partközelben és nem is lehet őket ilyen távolságról lefényképezni.
2012. szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Frontosa ***** válasza:

Ez egy Balin, 100%!

Üdv,

2012. szept. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!