Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon tetszik a paradicsomhal...

Nagyon tetszik a paradicsomhal. Milyen körülményeket igényel, és mennyibe kerül kb?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom labirintkopoltyús. Akkor nem lehet fedett akváriumban tartani? Agresszív hal?
2009. júl. 27. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Erről a halrol nem is hallottam még :) De szép, az nem kifejezés. Szerintem okosabb leszel, ha több oldalon is utána olvasgatsz.
2009. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én régen nagyon szerettem volna egy paradicsomhalat.Nem drága kb 4-500ft csak sajnos nagyon nehéz beszerezni.. legalábbis én régen sok helyett bejártam és sehol sem volt.:( Most meg már van más halam...

Én amit tudok róluk: nagyon hasonlóak a bettákhoz( nem a kinézetére gondolok) csak kicsit nagyobbra nőnek (10cm). Nemtudom mennyire ismered a halakat..kicsit agresszívek de nem vészesen. attól függ milyen halakat akarsz mellé tenni:) a labirintkoportyú annyit jelent hogy a vízfelszín és a üvegfedél között kb 2cm teret kell hagyni neki hogy szabadon lélegezzen. Kb 22-28 fokos vizet szeretik. Száritott szúnyoglárvát kedvelik. Talán keress rá a neten ilyen online akvarista boltba, vagy lehet van tenyésztő is.:) És sok sikert hozzá.:)

2009. júl. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy 54 literes aksim van, 2 éve vannak halaim, köztük betta is (az külön kis aksiban). Az 54-esbe szeretnék paradicsomhalat, guppik, szifók és dániók közé.
2009. júl. 27. 18:48
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Szia!Vegyük elégségesnek az akváriumod méretét,akkor is,kistermetü halakkal nem ajánlott tartani,agresszív.Amugy 80 litert igényel.Itt bővebben:

[link]

Sajnos le kell tenned róla,.vagy késöbbre halasztani a beszerzést,mástészt,sztem ha 500ft körül van,az elég sok halnál igy van,akár egy bettárol akár egy gömbmollirol beszélünk,vagy nem is tudom,a lényeg hogy sok hal kerül ennyibe,és mi hatáérozza meg az árát?Hát hogy mennyire egyszerü szaporitani,stb,tehát mivel ilyen"olcsó" akkor nem lehet olyan ritka,maximum rossz helyen próbálkozol,vagy az árról van rosz infód,hisz annál olcsóbb jóformán,minél könnyebb beszerezni.Pl:guppi:vár at eladó egy hónapot és megtizszereződtek a halak száma,ezért jóformán a legolcsóbb,viszont egy diszkoszt nehéz szaporitani,épp ezért lehet ilyen 10-20e ft-ok ért venni.(amugy bocs a szájbarágást:) így jött ki a lépés:)

2009. júl. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én vagy 3-4 éve kerestem, bejártam pesten min 5 boltot( árkád, sugár, stadionoknál, pólusban amire emléxem..), és 60ban is azt a kettőt ami volt :D (ahol lakok). És egyben nem volt, amikor meg rákérdeztem úgy néztek rám mintha beteg lennék. Ennyit erről. Ezt az 500ft onnan vettem hogy láttam a neten egy Debreceni boltot ahol hirdették ennyiért.. Ezt a 80 literre anynit mondok, hogy elvileg a bettát is min 50 literesbe kellene tartani..na megnézném én h hányan tartják olyan nagyba.. főleg hogy divatba jött a kis max 10 literes akvárium...uhh..

Amúgy lehet megeszi majd a guppikat a paradicsomhal..:S

2009. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
A paradicsomhal nagyon szép könnyen tartható, szaporítható hal.A gurámikhoz hasonló körülmények, tökéletesek számukra.Nem ajánlott nála kisebb halakkal együtt tartani mert a hímek vadak lehetnek, főleg párzási időben.Sajnos én is lebeszélnélek róla, mert 4-5 példányt kellene tartani belőle, a hím 9 a lány 6cm.-es.Legalább 100Literes aksi kell, ha mást is szeretnél tartani rajtuk kívül.A legelső hazai halak egyike, de mára kicsit háttérbe szorult.Én tíz éve tartottam belőlük egy csapatot, akkor mindenhol kapható volt és a legolcsóbb hal volt.Gurámikkal jól kijöttek, igaz dús növényzet és nagy akvárium mellett.Kis akváriumban a helyhiány miatt válnak támadóvá az erre hajlamos halak, ha van helyük békésen elvannak, némi kergetőzés mellett.
2009. júl. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor azt hiszem, olyat nem veszek... Most sok kicsi hal van az aksiban, de azokat majd ki szeretném telepíteni, és úgy szeretném, ha néhány nagyobb lenne benne.
2009. júl. 28. 09:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Az,hogy hogy tartják a bettákat,és hogy kellene,az két külön dolog.Attol még hogy megél 10 vliterben,sokkal nagyobbra van szüksége.A vitorláshalat is van aki 10 literben tartja,tehát attol még nagyobb kell neki...

Másrészt,Ez már elég rég volt,hogy kerested,ennyi idő akatt akár minden 2.boltban lehet.elég új az akvarisztika mint olyan,itt Mo-n.Ez akatt persze nem 5évet értek,de ahoz képest új...

És hogy te nem találtál eddig,nem jelenti azt hogy ő se találna sehol,hiszen van akinek van,és ő is beszerezte vhol,és nem hiszem hogy mindenki külföldröl hozatja vagy ilyenek.


A kérdezőnek annyit,hogy jó döntés hogy nem veszel,mert a guppijaid nagy veszélybe lettek volna.Helyette vegyél valami szép békésebb halat,vagy ne telepitsd ki a guppikat máshová,hanem gyd h szaporodjanak.

2009. júl. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem egyszerübb (sime szürke a hasán pár kék csík) paradicsomhalam van és párszáz forint volt a tescoban. 3 darabnak 10 literes akváriuma van. imádják de kell nekik levegőztető. nagyon ugrálósak az biztos! :)
2011. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Három paradicsom halnak, 10 literes akvárium és még imádják is. Gratulálok.
2011. júl. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!