Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék akváriumot a szobámb...

Szeretnék akváriumot a szobámba. Szeretem hangosan hallgatni a zenét. Tudom, hogy a halak nem hallanak, de a rezgések zavarnák őket?

Figyelt kérdés
(hangosan alatt HANGOSAT értek, zene alatt pedig nem klasszikust :)
2009. júl. 27. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:

olyan nagy teljesítményű kütyüid nemlehetnek h lobogjon a víz:D


szóval a víz felfogja a rezgést

2009. júl. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én házimozizok nem kis teljesítményű cuccon,és hangerőn a halak köszönik szépen le sem szarják még a legnagyobb robbanásra sem ijednek meg.Viszont mindenképp kérdezz meg egy gyakorló akvaristát,hogy milyen alapszabályokat kell betartani az akvarizálásnál,hogy az álom ne legyen rémálom és tudd élvezni az egészséges halak látványát!
2009. júl. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát nekem eleinte egy asztalon volt a hangcucc meg a halak, és nem túl hangos zenénél is furcsán mozogtak, szóval egy asztalra ne tedd őket.inkább távolabbra, a szoba másik sarkába tedd az akváriumot

:)

2009. júl. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
A halak is hallanak. Nincs olyan bonyolult fülük mint az embernek, mert a víz sűrű közeg és a hangok, rezgések ötször olyan gyorsan terjednek.Hallásukat az úszóhólyag rezgésfelfogó képessége is segíti. A rezgéseket továbbít a fülbe.Ha az ujjaddal megpöckölöd az üveget, azonnal az összes hal megugrik.Nagy hangerő kell ahhoz, hogy hasonló erősségű rezgést okozzon, az üveg jó szigetelő. Arra kell vigyázni, hogy az akvárium ne legyen közvetlen a hangfalak irányában és azonos bútoron sem. Hozzá fognak szokni a hangokhoz, nem hinném ,hogy ez ártalmas rájuk nézve, rád annál jobban és ezt nem árt figyelembe venni.Fiatalabb koromban én is szerettem a hangos zenét és persze nekem is hiába szóltak, nem hittem el.Főleg a fülhallgató veszélyes, magas hangerőn.Bocs, hogy eltértem a témától.Habszivacsot is tehetsz az akvárium elé a zenehallgatás idejéig.Az a legfontosabb, hogy rezgés ne legyen. Tehát ne érintkezzen az akváriumtartó a hangfalakat tartó bútorral.Ha igazán jó hangzást akarsz amúgy is a falra kell szerelni a hangfalakat.A földre helyezett basszus hangfal okozhat káros rezonanciát a halakra nézve,ha a haltartó állvány is a földön van.Persze ehhez hatalmas hangerő kell.
2009. júl. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm.


a szoba 1ik sarkába tervezem egy hozzá való tartóra az akváriumot, a másik sarkában lennének a hangszórók, bár csak 4x4 méteres a szoba. :)

és ahogy aánlotta a fentebbi író, majd vásárlás előtt is megkérdezem az eladót. :)

2009. júl. 28. 11:33
 6/6 anonim válasza:
Igen. A folyamatos vibrálás olyan hatást kelt bennük, amitől abszolút felizgulnak. Ez olyan, mintha a nemi szervedhez egésznap egy rezgő vibrátort nyomnának.
2010. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!