Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrő anyagokat lehet...

Milyen szűrő anyagokat lehet rakni ebbe a fajta vízszűrőbe?

Figyelt kérdés
[link]

2012. szept. 3. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ár/érték arányban még mindig a kékszivacs a legjobb, a nagyja lehet az. 10-45-ig számozva, különböző lyukméretűek vannak.

[link]


Alulra (vagy az előszűrőbe) lehet tenni egy réteg valami sima olcsó kerámiahengert, az megakasztja a nagyobb mechanikai szennyeződéseket.

Aztán mehet valami durva, nagy lyukú szivacs.

Aztán nem árt 3-4 liter siporax, biológiai szűréshez.

Utána mehetnek sűrűbb szivacsrétegek.

Esetleg perlonvatta.

A vattára nem árt tenni egy méretre szabott kemény szúnyogháló darabot, nehogy a motor beszívja a vattaszálakat.

Lehet még bele tenni Szat gyantát, az is elég hatékony, szép tiszta vizet csinál. Van mostanában még egy ilyesmi termék, ha eszembe jut a neve, megírom.

A lényeg, hogy ezek a nitrátot távolítják el, tehát sok növény mellett óvatosan kell használni, hogy jusson nekik is nitrát. Egyébként nem valami olcsó, de regenerálható.

2012. szept. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 YourDestiny ***** válasza:
Ebbe a szűrőbe 3-4 deci Sipo se fér, nemhogy 3-4 liter. Én szivacsot és egy kis csomag Siporax Mini-t ajánlok bele. Hasonló az Eheim Substrat Pro is.
2012. szept. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző, Te mit nézel, a cseh kettőt? Beb.aszna ha egy 10 literes szűrőbe nem férne bele 3 liter sipo.

A siporax mini meg túl tömör.

2012. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ELNÉZÉST KÉREK!


A link a lap aljára irányít, én nem is görgettem fel, egyből a professionel 3-t néztem.


Tényleg a siporax mini a jó.

2012. szept. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!