Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túl sok vagy túl kevés?

Túl sok vagy túl kevés?

Figyelt kérdés
Néhány hete indítottam az akváriumomat, és eleinte minden rendben volt. Kb. két hét után elkezdtem tápozni, de csak minimális mennyiségben. Ma észrevettem, hogy a lassabban fejlődő növényeim levelein barna algafoltok vannak. Ez azt jelenti, hogy van elegendő tápanyag a vízben, vagy pedig azt, hogy kevés a tápanyag? Elvileg a barna alga a dolgok elején probléma, de ezt most nem értem. Szóval a kérdés: táp vagy nem táp?

2012. szept. 4. 16:03
 1/9 anonim válasza:
az oxigén mennyi van a vízben? Esetleg az is okozhatja.
2012. szept. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem természetes? Mikor nekem is új volt az akvárium,megjelent a növény levelén. ( De akkor még nem volt táptalaj, azóta már van...) egy alganyaló eltünteti!
2012. szept. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na épp ez az, hetekig nem jött, most jelenik meg?
2012. szept. 4. 17:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Hetekig?!

Egy akváriumnak lassabb ritmusa van. majd ha 3 hónap múlva is lesz, akkor lesz érdekes a dolog.


Egyébként nem ilyen egyszerű a dolog, hogy táp vagy nem táp. Inkább azt mondanám, oldott szilikátok, kovasav, és ammónia.


A tápozásnak annyinak kell lenni, amennyi a növények fajtájának az igénye. És ehhez kell mérni a fényt is.

2012. szept. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát ammónia az nulla, ez teljesen biztos, ugyanis még nem vettem bele élőlényt, meg szeretném várni az egy hónapot. Mit javasolsz utolsó? Akvárium 30 liter, fény 11 watt. Vízilándzsa, több fajta moha meg egy közepes fényigényű növényem van, nem tudom a nevét.
2012. szept. 4. 18:52
 6/9 A kérdező kommentje:
A világításom 900 lumen, azt is tudom, ha egyáltalán ez fontos.
2012. szept. 4. 18:53
 7/9 anonim ***** válasza:

(Élőlényt már vettél bele, csak halat nem.:) )


Gyakoribb kisebb vízcseréken kívül nem sok mindent tudok javasolni, legfőképpen csak türelmet. Heti 2×20 % vízcsere pl.


Közel sincs még kialakult vized, még az állatok is be fognak kavarni, és még utána is elég instabil lesz, mert kicsi a víztömeg.

Szóval egyelőre csak türelem.

Közben figyeld a növényeket, főleg a gyorsabban növőket.

Ha nem megfelelően nőnek, és ezzel együtt nem akar eltűnni a barna alga, akkor meg lehet próbálni megemelni a fényerőt mondjuk 18-20 w-ra.


A tápozást ilyen alacsony fénynél nem kell eltúlozni, féladag tápoldat elég.

Ezen kívül, ha más alga nem lesz, csak a barnaalga jelent gondot, akkor le kell tesztelni a vizet szilikátokra, és ha sok benne, akkor szilikát megkötő granulátum használatával lehet csökkenteni.


De elvileg idővel "kikopik" egy beért akváriumban, és a cserevizekkel nem lehet olyan mértékben pótolni, szóval egyelőre türelem


Amúgy meg nem tudom, mit akarsz az akváriumba rakni, de ha lesznek köztük algaevők, azok is megteszik a magukét.

2012. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na oké, növényt, de úgy gondoltam, hogy halat, garnélát, csigát, ilyesmit nem :)


Akkor várok, remélem eltűnik. És a tápozás milyen időközönként javasolt ilyen fénynél és növényeknél? Csak a mennyiséget felezzem, vagy a tápozást is ritkábban ejtsem meg, mint amit a gyártó előír?


Köszi a válaszokat!

2012. szept. 4. 22:03
 9/9 anonim ***** válasza:
A mennyiséget csökkentsd, és ezt a mennyiséget kell a vízcserékhez igazodva szétosztani. Nyilván vízcsere után érdemes tápozni, hogy ne öntsd ki a tápot.
2012. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!