Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160 l akvárium jó lesz így?

160 l akvárium jó lesz így?

Figyelt kérdés

4 vitorlás,

2 tetra,

4 ékfoltos razbóra,

4 zebradánió,

gyöngygurámi?



2012. szept. 5. 12:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Nem.

Nézz utána a tartandó halak igényeinek, és hogy mivel társíthatóak.

2012. szept. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 okoska31 ***** válasza:
27%

szerintem sem a gurámi, sem a razbóra nem lesz jó ötlet ezekkel. a tetra határeset.


viszont a 160 literes akváriumban ilyen kevés halat még látni sem fogsz.... ennyi még egy 50 literesbe is kevés.


A felső régiójába tudsz tenni több dániót, vagy neon-t.


A középsőbe jól lehetnek még a szifók (ha nem pont így írják, bocsi...:)). A vitorlással kompatibilisek.


Az alsó régióban nagyon jól mutat, és hasznos a kígyóformájú hal, illetve az algaevő szinte kötelező tartozék. Utóbbiból max. 2-t, mert nem lesz elég kajájuk idővel.


Még guppikat rakhatsz bele, azok a felső-középső régiót is szeretik. és bírják egymást a többiekkel.


a szifóból túl sokat ne, mert azok könnyen szaporodnak. egyébként eleven szülők, és el kell különíteni "szülés" előtt az anyát, majd kivenni és a befőttesüvegben csak az ivadékok maradjanak - mert kannibálok is, meg a többi hal is szereti.

2012. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 okoska31 ***** válasza:
27%

az a kígyóformájú amire gondolok - elfelejtettem a nevét, és nem is találom most google-n, egy sötétbarna alapszínű, narancssárgás-barnás keresztcsíkos hal - marha jól mutat.

Lehet, hogy harcsaféle az is, de kisnövésű.


Még betehetsz alulra üvegharcsát, vagy egy nagyon kisnövésű harcsát, csak etesd rendesen az egész akváriumot, hogy egymást ne akarják megenni.


A harcsa pl. a tubifex-et nagyon szereti.

Érdemes még hetente legalább 2-szer vízibolhával nyomulni.


És persze a száraztáp.


Napjában 1-2 szer lehet és kell etetni. Ha kezdő vagy, akkor érdemes úgy, hogy beszórsz nekik egy kisebb adagot, és megvárod amíg megeszik. Aztán megint egy kicsit. És így tovább addig, amíg nem kapkodják szét. utána nem kell több.


Ha a tubifextől undorodnál, akkor érdemes olyan száraz kaját venni, amelyik lesüllyed a fenékre, ha lesz harcsád, vagy egyéb fenéklakód. A felszínen úszót a többi megeszi.

2012. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 okoska31 ***** válasza:
27%

na, azt hiszem megtaláltam:


leopárd csík.

2012. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

méghogy kevés a hal?

az akvárium eleve kevés ennyi vitorláshalra...

2012. szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 okoska31 ***** válasza:

utolsó: nem kevered véletlenül a vitorláshalat?


nekem egy közel 6 éves volt, az tenyérnyire nőtt meg - kettő volt belőle, simán elfértek a 150 literesben...


mellettük volt még bőven hal...

2012. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 YourDestiny ***** válasza:

Ettől több hal is tartható 160 literben, viszont a vitorlásból csak 1 pár. Négy vitorlás territóriumának a 160 liter nagyon kevés, harc lesz a vége.


Az egyik válaszoló valószínűleg a párduccsíkra gondol. Békés, félénk hal, csapatos.


A kérdező által összeállított listában több hiba is van, köztük csapathalak is szerepelnek, amik 8-10 egyedtől tarthatók.

2012. szept. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 okoska31 ***** válasza:

nekem - bár régen volt - valahogy így nézett ki a 150 literes akváriumom:


Vitorláshal - 2 db (1 pár)

Szifó - 10-12 db (vegyesen)

Guppi - 10-12 db (vegyesen)

Dánió - 6 db

Neon - 8-10 db

Algaevő - 1 db (mondjuk az jó nagy volt és öreg)

párduccsík (egyébként köszi, én is megtaláltam közben) - 2 vagy 4 db

Pici harcsa (mint az üvegharcsa, csak más színű, de méretre stimmelt) - 2 db


Ha jól emlékszem, más nem volt benne.

ezek nagyon szépen eléldegéltek egymás mellett (igen, most magamnak mondtam azzal ellen, hogy nekem is csak 1 pár vitorláshalam volt, nem kettő.


A szifó, guppi esetében könnyű megismerni a hím-nőstény viszonyt, mindenképpen legyen mindegyikből. alapvetően párosan.

A többinél is próbáld meg úgy kérni, hogy párban legyenek.

2012. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 YourDestiny ***** válasza:
Ne haragudj, de elég informálatlanul vághattál bele a halazásba, és ami a legrosszabb, hogy még le is írod. Eszméletlenül túl voltál telepítve. Attól, hogy eléldegélnek a halak, még nekik sem mindegy, hogy milyen vízben és mennyire zsúfolt akváriumban. Gondolom vízteszteket nem csináltál.
2012. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 okoska31 ***** válasza:

az elején próbáld meg a csigákat kerülni - ha a növényeken van, módszeresen szedd ki őket.


Ha jó a víztisztító amit vettél, és nem eteted túl a halakat (azaz nem rohad a kaja bele a vízbe), akkor a két algaevő vidáman tisztán tartja - így nem kellenek a csigák.

A csigákkal az a baj, hogy nem eszik őket a fent említett halak, és nagyon szaporák.


A halaknak azért is adj mindig időben enni, mert ha éheznek, akkor elkezdik a növényeket, és idővel egymást is csipkedni. (megenni.)

2012. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!