Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van a gömbmohában?

Mi van a gömbmohában?

Figyelt kérdés

Tegnap kivettem egy halat és közben véletlen megnyomtam a gömbmohámat és valamiféle por vagy ilyesmi jött ki belőle!

Fehér volt



2012. szept. 6. 15:24
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:
A gömbmoha amellett hogy szép és hasznos növény, még a vizet is szűri, kinyomkodás közben ezt a kosz láthatod távozni, belőle.
2012. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, olyan mint egy nagy szivacs. Érdemes néha, 1-2 havonta kinyomkodni a leszívott vízben vízcserekor.
2012. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy sár vagy föld.
2012. szept. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
YD: már miért lenne ott föld? Ha szétszeded a gömbmohát, akkor ki tudod teríteni egy szőnyeggé, vagy ha felvagdalod picike darabokra, akkor idővel úgy nő, hogy gömb formája legyen. Egy nagy moha szivacs az egész :)
2012. szept. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Úgy rémlik, még régebben olvastam valahol. Még nem szedtem szét :)
2012. szept. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én szétszedtem egy csomót és mindegyikben sár volt, meg olyan levegős, szóval kis sár, kis levegő.
2012. szept. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De olyan is volt közte amibe csak levegő volt.
2012. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül azt gondoljátok sárnak, amit magába szívott trutyit? Nekem eddig egyikben sem volt kosz, amiket frissen vettem.
2012. szept. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát de a terraplázán vettem, aztán este már el is kezdtem szétbarmolni őket.


Kihúzgáltam laposra és rávarrtam szúnyoghálóra damillal egymás mellé többet. A maradékot pedig vödörben tartottam.


3 nagy lapot csináltam belőle, amivel 3 nagy követ teljesen betakartam. Végül kiszedtem a köveket, egy lapot eladtam, kettő maradt, aztán ezeket legutóbb a sügeremnek belógattam háttérnek. A tetejét felakasztottam az akvárium peremére. Mögé tud bújni és úgy látom, hogy ez nagyon tetszik neki :)

2012. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!