Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet? Bővebben lent!

Mitől lehet? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

majdnem 1 éve üzemel az aksi, nem volt semmi probléma 112 literes heti 30%os vízcsere néha 2 hét lett belőle.. ajzatporszívózás hetente 2 hentete van vízbe teszek sera előkészítőt 30 literbe amit visszatöltök.. 7-8 hónapig 1 halam sem pusztult el... jött a nagy meleg akkor meghalt 3 neon szépen lassan... de most nincs meleg tök szép tiszta a víz, szürő megy rendesen 800 liter /h-s azt hozzá teszem h régi beszart és gyorsan kellett venni egy újat.. szal akkor újba biologiai egyensúly nem terem hirtelen.. erre tudok gondolni de már 1 hónapja benne van az is... fagyasztott élőkajával etetek.. most vettem tubifekxet, fehérszúnyogot, összes hal tök jóízűen evett.. 5 baltahasú lazac, 10 neon 6 kulikuli.. 5 kis neont visszapótoltam azok helyett amik qnagy melegbe elpusztultak de azok is relytées módon.. ettek rendesen szépek voltak nem volta keszíneződve este adtam kaját nekik reggelre kampo.... vettem a neonokat szerdán.. tegnapról ma reggelre a régiből ami maradt amit még novemberbe vettem abból 1 elpusztult... erre most megyek fel tegnap adtam nekik kaját délután ettek balták is minden fehérszúnyogot és most meg egy baltahasú fekszik lent semmi előjele... ez idegesít... egy balta 2 hete is megddöglött..nem tudom mivan mindent betartok több mint fél évig nem volt semmi.. erre most pusztulnal el ... sok növény szűrés, élőkaja nincs túltelepítve és nem tártalan vagyok h mért... élőkajától sem lehet mert azt is szüneteltettem 3 hónapig és fagyasztottat kaptak... szerdán mikor megvettem az 5 neont h visszatölsem az állományt akkor vettem élőkaját...


Mi lehet a tipp? rendszersen takarítom nitrát nitrit ami nem rendszeres takarítástól van, azt kilőném... és nincs az h a halr vergődik meg nem eszik.. eszik, úszik elvan.... pár óra és lent hever az ajzaton.. bosszant..


bocsi a hibákért csak sietek! :(


Vízbe van valami vagy nem tudom, de full tiszta a szürő szűr nem tudom mi lehet és ilyen hirtelen..


2012. szept. 8. 02:05
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:

ugyan abba körforgásba vagyok az elejétől amibe voltam, nem csináltam semmi változást... nem kerül semmi anyag bele..


mondom hirtelen a régi szürő feladta.. és akkor venni kellett egy újat de annak már 1 hónapja h benne van az új..

2012. szept. 8. 02:07
 2/63 A kérdező kommentje:

az új halaktól sem lehet.. mert meleg után mikor még friss vöri neonokat nem tettem bele ennek 1 hete.. meleg után is elpusztult 2 nenon kb 1 hónmapja.. 1 kuli kuli is.. pedig azok nagyon szélsőséges körülményeket is kibírják ahogy olvastam.. de nálam semmi ilyen, tök szeretem őket és gondozom...


Öregek sem voltak... neonokat növendéknek vettem...


új halaktól sem lehet mert mondom h már előtte kezdett ez elhullás...


régen kis koromban mikor nem törödtem az aksival.. nem voltam tisztába a dolgokkal.. és vízcserék nem voltak csak ritkán stb.. akkor nem pusztult ilyen sűrűn hal... most meg mindent megkapnak jó környezet szűrés, élőkaja és tessék..:((

2012. szept. 8. 02:10
 3/63 A kérdező kommentje:
hnap teszek fel képet az aksiról!
2012. szept. 8. 02:13
 4/63 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg rendben lévőnek tűnnek a dolgok, sajnálom, hogy ilyet kell átélned, elég elkeserítő lehet.

1-2 észrevétel.


Nem mondanám ilyen határozottan, hogy nincs túltelepítve az akvárium, inkább határesetnek mondanám. Egy jó szűréssel jól működhet ez a társítás, a gyári belső szűrőknek viszont vannak hátrányai.

Pontosan milyen márka, és típus a szűrő?


A másik az etetés. Tudom, hogy a legtöbb szakirodalom élőt ajánl, de azt is mindig hozzáteszik, hogy óvatosan kell vele bánni. Az ilyen tubifex jelegű kajákat feletetés előtt tisztító kúrának kell alávetni, mert nem ellenőrizhető, hogyan tenyésztették őket.

Fagyasztott kajából is sokféle van, nem mindegyik jó ezeknek a halaknak! Érdemesebb fagyiból inkább csak kis planktonokat adni.

És az, hogy meghal egy hal, az nem csak a tegnapi kajától lehet, hanem a 2 héttel azelőttitől is.


A következő a víz. A nitritet nem zárnám ki ilyen kategorikusan, bár tény, hogy nem jellemző. Hány köbcenti szivacs van a szűrőben?

És miért kell az aquatan?

Milyen vizet használsz? Vezetékes víz, vagy kút víz, vagy osmóval szűrt...

Pontosan milyen kemény, és mennyi a ph?

2012. szept. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 YourDestiny ***** válasza:

Ammóniaszintet mértél? Ha belső szűrőd van, én csinálnék egy tesztet. Ha fagyasztott vörös szúnyoggal etetsz, én nem erőltetném, csak itt-ott etess vele.


Az jutott még eszembe, hogy a pH nem lehet túl magas (+ ebből adódóan túl kemény a vized)? Savas vizet kedvelő halaid vannak, nem ártana 7,5-ös érték alatt tartani, de mégjobb, ha ennél is lejjebb.

2012. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:

Nem szoktam vízparamétereket mérni, nincs mivel! Mivel rendszeresen takarítom, mulmot szívok ezért nem tudok ilyenre gondolni...


különben mennyibe kerülnek ezek a mérők?


Shark szürőt vettem, mert ami tönkre ment az nagyon sokáig bírta és semmi gond nem volt.. 800 litert szűr 1 óra alatt!Rádaásul mivel nem közvetlen pesten lakok 15 km. így be kellett volna menni értem, az meg plusz idő.. ezért az itteni halkereskedésben vásároltam legnagyobb teljesítményű sharkot mivel az volt ezért is vettünk nagyobbat bele mert másik régi.. ez már 3 szintes shark.. 3 szivacs van benne 1 fent az asszem kisebb bordás vagy hogy mondjam és lent meg 2 az picivel nagyobb!


Vörös szúnyoggal nem etetek mert vörös neonoknak bél gyulladást okoz... fehér szúnyog és tubi.. cyclopszal szoktam még, meg vizibolfával.. és ugyan így fagyasztottba is csak ott pluszba még fekete szúnyog.. mert az élőben nincsen..

2012. szept. 8. 15:13
 7/63 A kérdező kommentje:
Csapvizet használok, szintén nem szoktam ph-t mérni, mert eddig soha nem volt gond! De megmondom őszintén h én is beletettem most a pakliba a ph dolgot!
2012. szept. 8. 15:14
 8/63 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem h vannak garnélák is, amanok, red cherryk meg 1 sepregető.. azok nem hullanak, pedig kényesek garik vizparaméterre nem?
2012. szept. 8. 15:15
 9/63 A kérdező kommentje:

Mindig is sera vízelőkészítőt használtam, nem is vettem újat most még előzőből van amiből már sok tararításnál használtam...


Mért kell? Nem fogom hagyni állni vízet, illetve mindig ezt tettem bele... ebből soha n em olvastam h gond lehet,, valaki hagyja 1 napot állni a vízet.. valaki meg beletesz vízelőkészítőt..

2012. szept. 8. 15:17
 10/63 A kérdező kommentje:

hogy érted hogy planktonok??


az milyen fagyi kaja??


nekem fagyasztottból van fehér szúnyog, fekete, ezeket szeretik legjobban ( TUBIFEKX, ciclopsz) ezeket nem eszik.. van artémia fagyasztott azt csak eszegetik annyira nem csipik, van nagy és kicsi fagyi vizibolha..

2012. szept. 8. 17:00
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!