Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a vélemény erről a fajta...

Mi a vélemény erről a fajta szűrőről?

Figyelt kérdés

Lehetséges h ilyen szűrőt veszek az akváriumunkba és azt akarom megtudni h milyen véleménnyel vagytok róla

[link]



2012. szept. 9. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem jó.

Rossz tervezés, rossz konstrukció, rossz szűrőközegek.

Pedig az alap ötlet nagyon jó lenne, ha szűrőt terveznék én is hasonlóra csinálnám, nem tudom, miért b.asszák el az ilyen jellegű szűrőket, rendre, ugyanúgy.


Ha érdekel, leírom a konkrét hibákat, de akár el is hiheted, és akkor nem túráztatom magam fölöslegesen.

Ha megmondod mekkora akváriumba kéne szűrő, talán tudok valamit ajánlani.

2012. szept. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
100-90 liter
2012. szept. 10. 17:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a méret már erősen határeset, hogy külső szűrő kelljen, szóval nyugodt szívvel sima belső szűrőt nem nagyon tudok ajánlani.

Ez a fajta szűrő amúgy (ahogy mondtam is) alapból nem lenne rossz, a vízforgatásával vannak bajok.

Neked simán a Bluwave 07-re lenne szükséged, viszont nem tudom, hogy ez a teljesítményű szűrő, befér ez az akváriumba.

Ami még szóba jöhet, Az aquael fan3, vagy a tetratec in 800.

Esetleg ilyenből a 6.

[link]


De ha befér, és marad a Bluwave 07, akkor azért azt a részét nem kell elhinni a promóciós dumának, hogy minimálisan is kevesebb vízcsere kéne hozzá, vagy hogy lebontja a nitrátot, vagy hogy a biolabda bármit is képes lenne megszűrni.

Ez csak a paraszvakítás része, ugyanolyan szűrő, mint a többi. Több szűrőanyag fér bele, és lehet bele tenni fűtőt is, ennyi a különbség.

2012. szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ilyenem már van vis lyen szivacso :) csak sajna semmi sem keringeti a vizet..S:S és így minden tiszta kaja meg minden tiszta sz*r
2012. szept. 10. 17:53
 5/7 A kérdező kommentje:
meg nekem biológiai szűrés is kéne
2012. szept. 10. 18:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, akkor pontosan, mik az akvárium méretei, (h, sz, m)

és milyen szűrőd van?


Ha nem áramlik a víz, akkor a mechanikai szűrésre kell ráállni.

Ahhoz olyan 8-szoros vízforgatás kell óránként, tehát 700-800 l/h


A bluwave 03 3 száz akárhány l/h, ami ráadásul nagy szűrőtérfogattal párosul, meg se tudná moccantani a vizet.


Biológiai szűrése meg akármelyik szivacsos szűrőnek van, mivel ezért van bennük szivacs. Az a lebontóbaktériumok lakóhelye.

Annak meg ne dőlj be, hogy a szivacsnál (ilyen térfogatban ) bármi jobb lenne. Csodák nincsenek, ha egy anyag megfelelően porózus, és jól átjárja a víz, akkor az jó szűrőanyag.


Úgy is csinálhatod, hogy mégegy gyors belsőt beraksz a meglévő mellé, hogy elegendő vízmozgás legyen.

És az aljzatporszívózásokról se feledkezz meg.

Sok növénnyel, és tereptárggyal sosem lesz csak a szűrők munkájától teljesen szarmentes az aljzat.

2012. szept. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze a tökéletes az lenne, ha lenne egy 350-500 l/h-s külső, meg egy 450-600 l/h-s belső.
2012. szept. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!