Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meg fog vakulni? Mi lesz a...

Meg fog vakulni? Mi lesz a szemével? Mit kellene tennem (többi lent)?

Figyelt kérdés
Van egy cápaharcsám (pangasius) kb 25 cm hosszú, szegény ha megijed mint a rakéta megy faltól falig és állandóan szétveri a fejét, és most reggel észrevettem hogy szürke színű az egyik szeme, gondolom beverte.

#efrg
2012. szept. 9. 12:19
 1/5 Platypus ***** válasza:
A cápaharcsákkal általában ez történik, ha nem több ezer literes akváriumban tartod. Idősebb korára a legtöbb lehorzsolja a szemét. Nem tehetsz ellene igazán semmit, azon kívül, hogy beszerzel egy pár ezer literes akváriumot. Egy kifejlett halnak úgyis kell vagy 5ezer liter, 25 centisen még kisgyereknek számít.
2012. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Az orrukat is véresre szokták szakítani. Gondolom nem ezer literben tartod. Ha nem akarsz több sérülést neki, vegyél egy akkorát vagy add el a halat.
2012. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bamboochatheone ***** válasza:
Ha nagyon szétcsapná magát akkor még mindig megsütheted.:D
2012. szept. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Épp szervezem a 750 literes akvárium vételét, és abból az akváriumból hoztam el átmeneti 150 esbe :(

Utólag rájöttem nem kellett volna.

Mondom úgy is elesznek benne 2 hétig utánna úgy is jön majd a 750 es amibe megy vissza :(

2012. szept. 11. 10:25
 5/5 Platypus ***** válasza:
Sajnos a 750 liter sem elég végleges otthonuknak. Ez a hal nem való otthoni akváriumba, szerintem nem is lenne szabad árulni.
2012. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!