Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kis férgek úszkálnak az...

Kis férgek úszkálnak az akváriumomban amik spirális mozgással haladnak előre, és olyanok olyanok mint egy rugó. Mi lehet ez? Okozhat kárt az akvárium lakóiban?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hát mért nem szívod le a vizet, halakat addi kimented egy vödörbe, aztán kicsit hagyod szárazon az akváriumot, míg megdöglenek, majd feltöltöd újra.
2012. szept. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szúnyog lárva???én erre gondolok....akvárium tísztitása.
2012. szept. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MRC31 ***** válasza:
Lehet akár szúnyoglárva is, de kevés az információ kedves kérdező! Milyen szín, hossz, vastagság jellemző rájuk? A szúnyoglárva 1 cm-től rövidebb, 1 mm vastagságú, szürkés és "c" alakba rángatózik, mondjuk van ilyen formájú rúgó, de ugye rugókból is sokféle létezik. Annó amikor voltak díszhalaink mi vettünk különféle fertőtlenítőket, így ha bizonytalan vagy akkor érdemes egy ilyen férget kipecálni és elvinni közeli díszállatoshoz, hogy mondja már meg mi lehet.
2012. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

kb fél mer vékonyak, sőt még szerintem annál is vékonyabbak.

Kb 2-3 cm hosszúak, és úgy közlekednek a vízben m,int ahogy a fúrófej forog... és mikor mozog a forgó rugóra tudnám hasonlítani

leengedni nem tudom az akváriumot, mert sok hal van benne és nem tudom őket addig hova rakni.

mondta ismerősöm hogy sózzam meg kicsit a vizet...

menniyre jó 5let ez?

az akváriumban kb 180-200 liter víz van

2012. szept. 11. 15:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem minden hal bírja a sót. Tudni kéne, h milyen halak.
2012. szept. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1 órán átt elvannak a halak egy közönséges vödörbe és csak akkor kezdjet a halakat kiszedni amikor már csak alig van benne víz akkor könnyebb kiszedni őket.
2012. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De ha egy képet fel tudnál tölteni vagy youtubos videó az nagyon sokat segitene.Ezekel az információkal sokat nem tudhatunk meg.Láttad hogy ettek valamit ezek a érgek vagy piszkálnak növényt/halat?Valószinü növényevő ha káros de nem tudom kép kéne.
2012. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

olyan kicsik a férgek hogy nem tudnám őket lefényképezni.

Egy jaguár sügér lakja az akváriumot meg egy gibi.

Lehet az eleségállattal,azaz a csótánnyal került a vízbe? :S

2012. szept. 14. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!