Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Min javithatok?!

Min javithatok?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne egy kérdésem§! Van egy 50 literes akváriumom. Guppijaim vannak.1 fiu meg 6 darab guppi nővendék. A lány meghalt. Mit rakjak még bele. Van bent egy bujo. és egy műnővény. Van két páncélos harcsám is. De ők mintha nem léteznének a bujoban vannak. Egész nap. De nem haltak meg mert ellenőrzöm minden nap. Segitsetek!
2012. szept. 12. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen technika van benne? Szűrő, levegőztető, fűtés???
2012. szept. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Mellesleg a páncélosokat azért nem látod mert nem érzik jól magukat. 1 párra minimum a 80 liter, és mivel társas halak ezért ajánlott belőlük 5-6-7 darabot tartani 150 literben.
2012. szept. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a műnövényt és a bújót cseréld le igazi növényre és vasfákra.Nem bántásból mondom de szerintem a műnövény természetellenes, van a melyik még ronda is :) a bújót meg azért cseréld le vasfára mert a harcsának kell a fában levő rost(miután megvetted áztasd egy hétig, úgy hogy naponta, max kétnaponta cseréd a vizet így nem fogja eltolni a paramétereket. Mennyi a fényed? mert ha alcsony akk anubiasokat,jávai,gömb.mohát ajánlok, mer az bírja növénytáp nélkül is,kis fényen :) A páncélos harcsa csapathal legalább4-5, de ötven literre? szerintem nagyon leterhelné a vizet, pláne hogy a guppik úgy fognak szaporodni hogy havonta veheted külön a nőstényeket :)jah igen.. és a jávait kötözd a vasfára :)
2012. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oké.Próbálkozom.Majd beszerzek növényt.Nekem van levegőztetőm és fűtésem is ami 25 fokkra van beállítva.Azt mo9ndták igy jo ahogy van de rátok hallgatok.Milyen is az amit a bujó helyett mondtatok???Növényt hol tudok venni??és milyen lámpa kéne?Bocsi de tökéletes helyet szeretnék nekik.azt figyeltem meg hogy a páncélosok este előjönnek és esznek.
2012. szept. 12. 16:26
 5/13 anonim ***** válasza:

Szűrőd nincsen?? OOMG! AZ a legeslegfontosabb!

Az az akvárium "lelke". ... Nélküle nem is akvárium sz akvárium.

2012. szept. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocsi kihagytam.Persze hogy van ki az a hülye aki nem vesz bele.Két napnta tisztitom a szürőt mert nekem olyan van hogy szűrő és levegőztető.
2012. szept. 12. 18:47
 7/13 anonim ***** válasza:
De ugye az akváriumból kimert vízben tisztítod a szűrőd? Mert a klóros víz megöli a kialakult baktériumokat. Ettől is lehet halpusztulás
2012. szept. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 YourDestiny ***** válasza:

Kéthetente is gyakori a szűrőt tisztítani, nemhogy kétnaponta. A bio szűrésed így nulla, valószínűleg ezért döglött meg a guppi. A páncélos csapathal, 6 a minimum. Panda páncélosnak akár az 50 liter is megfelelő lehet. A 25 fok jó. Hetente cseréld a víz 30 százalékát egy napig állott vízzel, ezalatt a klór elillan. Ebben a hobbiban a klór komoly gondokat tud okozni. A szűrő éjjel nappal megy, az élő növényeknek fontos szerepük van. Nititet vonnak el a vízből, ezzel is segítve a szűrésedet. De hogy tiszta legyen a kép, ajánlom figyelmedbe a következő e-könyveket. Minden benne van, elolvasásuk után minden könnyebb lesz:


[link]


[link]


A halaid igényeiről itt tudsz tájékozódani:


[link]

2012. szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 YourDestiny ***** válasza:
Nitit = nitrit
2012. szept. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Értem.Mindig ügyelrk a klóros vizre.és minden megy éjjel nappal.Sokan azt mondták hogy nem kell éjszakára.De nálam már a kezdetek óta igy mehy.Mivel még kiskoru vagyok ezért az apám segitebben.Amikor cseréljük a vizet ilyen márkàjut öntünk minden vizesbe.Persze megnézzük mennyit kell bele öneteni ez van rá irva:

sera aqanata.valami ilyes mi.A szűrőt apa tudja majd megkérdem tőle.Kösz a könyveket.A fressnapfban is találtam ilyeneket majd megveszem.Am. kavics van az alján.A felszerelés a kereszt apámé volt.Töle kaptam bár volt bent növény de az már rég nincs meg.

2012. szept. 13. 06:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!