Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő de melyik a jobb?...

Külső szűrő de melyik a jobb? Ki melyiket választaná és miért? Eheim vs. Atman

Figyelt kérdés

[link]

VS.

[link]


2012. szept. 12. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezeket jól kiválasztottad, kb tökmindegy.


Remélem, hasznos volt a válaszom. :D


Amúgy valószínűleg az eheimet venném, nem mintha az atman a gyakorlatban nem lenne legalább annyira megbízható, de mivel tényleg egyformák, a neve miatt az eheimet választanám. De amúgy nincs jelentősége.

2012. szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bamboochatheone ***** válasza:

Én az Atmant választanám és választottam is.:D

Nem bántam meg 112 literhez, és ülepítős ami sokat számít.

2012. szept. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dioxyde ***** válasza:
Én az Atmant venném ,kicsit jobb a teljesítménye,olcsóbb ,nagyobb a tartály,4 év garancia van rá,kevesebbet fogyaszt:D
2012. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tartályuk egyforma. (1 dl eltérés van, nincs jelentősége)

Amennyivel az eheim többet fogyaszt, annál erősebb is a motor.

Tehát hiába kevesebb az üresjárati névleges teljesítménye, ha beérik a szűrő, az erősebb motor jobban tudja hozni a névleges teljesítményt.

Megkockáztatom, hogy az eheim 600 l/h-jából "beállás " után (tehát ha eliszaposodik, eltömődik a szűrő) több marad, mint az atman 700 l/h-jából.

Szóval oka van annak a + 3 Watt teljesítménynek.

Nem véletlenül mondtam, hogy nincs különbség.

2012. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat akadt még egy versenyzőm hasonló paraméterekkel:


[link]

2012. szept. 12. 22:09
 6/7 YourDestiny ***** válasza:

Én inkább az Atmant venném, mint az Eheim-et vagy a JBL-t. Az Eheim Classic széria nem mai darab, állítólag kicsit hangosak is. Ajánlom figyelmedbe a következő szűrőt, én a Tetrát az összes többi elé helyezném:


[link]


Ezen az webshop-on baromi kedvező ára van, ennyi pénzért ajándék ez a szűrő.


Sajnos sok szűrőben a gyári töltet nem ér semmit, szóval arra felhívnám a figyelmed, hogy a Tetránál sem. Viszont mindössze 2 liter Siporax kell bele, semmi több, és még így is olcsóbban megúszod. Van egy kiváló ár/érték arányú szűrőd, sőt, talán a legjobb ár/érték arányú.

2012. szept. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Az ilyen teljesítményű szűrők 100-110 literig tökéletesek. Efelett már 1000 liter per óra környékén vagy afelett kell nézelődeni.
2012. szept. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!