Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a bettámnak?

Mi baja lehet a bettámnak?

Figyelt kérdés

50 literes akváriumban él, vízcserék másfél, 2 hetente vannak.


Kb. 2 hete egy fa díszben van egész nap, és nem jön ki onnan csak este felé mikor etetni szoktam őket, akkor eszik ő is, majd másnap megint a díszben van. Tegnap előtt óta viszont etetéskor se jött elő. Így ma úgy döntöttem kiszedem a díszt, nem e elpusztult. Még él, leúszik az aki aljára, és ott fekszik( nem oldalrafordulva hanem simán ). Hálóval próbáltam kicsit megkergetni és úgy nem volt semmi baj, úszik normálisan. Kiszedtem a hálóval, és nem mozog, nem ficánkol mikor kiemelem a vízből.


A hát úszója megvan tépkedve.


2 betta nősténnyel, egy páncélos törpével, és 3 pink dánióval él együtt.



2012. szept. 14. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vízcsere heti 1x legyen! Hát... semmilyen tünete nincsen? Nem lett dagibb?Nem fakult ki? Nem áll el a pikkelye?
2012. szept. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem lett fakóbb, rendben van a pikkelye.


Ha kövérebb is lett, annyira nem vehető észre rajta.

2012. szept. 14. 14:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Pfú... akkor lehet,hogy a természete ilyen. Nekem is volt régen, de ő folyton csak a sarokban volt... Olyan kis mufúrckák...
2012. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha a hátúszója meg van tépve, nem lehet, hogy a nőstények csipkedik szerencsétlent? A stress tud ilyet művelni a halakkal...
2012. szept. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem ilyen volt eddig, kb fél éve van meg, mindig vidáman lubickolt, ha meglátott, vergődött az aki üvegénél. 2 hete ilyen.


Biztosan a nőstények csipkedték meg, de attól még nem kéne úgy viselkednie mint egy élő halott. Amúgy nyugodtak a nőstények is. Néha összeveszik a két csajszi, és csipkedik egymást de aztán szent a béke.


Nem tudom mi lelte szegényt :( Remélem megmarad, és élénkebb lesz.

2012. szept. 14. 15:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen szűrőd van?
2012. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tökéletesen működik a szűrőm.


Akasztós belső szűrő, AquaEL fan 1.

2012. szept. 14. 17:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Az aquael akasztós szériájának fzn a jelölése, és nem fan.

Az pedig önmagában semmit nem jelent, hogy jól működik, ha kicsi a kapacitása.

Ha fzn 1-esed van, akkor más lehet a háttérben, ha valóban fan 1-es, akkor valószínűleg szűrés problémád van.

Érdemes lenne vízcsere előtt egy ammónia szintet mérni, mert a tünetek is mérgezésre utalnak.

Nem rosszak egyébként az aquael szűrők, jó a vízforgatásuk, csak pici bennük a szivacs.

Ha ehhez hozzáveszem a viszonylag ritka vízcserét, a kettő együtt már okozhat elégtelen szűrést.

2012. szept. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én jártam már hasonlóan és kiderült a nőstény amit kaptam az is hím volt csak még nem volt kifejlődve akkor volt ilyen problémám .
2012. szept. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát, nemtudom, fél éve vannak meg kb, eléggé nősténynek néz ki mind a kettő.
2012. szept. 15. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!