Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényt vegyek?

Milyen növényt vegyek?

Figyelt kérdés
A szűrésem jó, ammónia-nitrit nulla, a nitrát is az ideális értéken belül van, de ecsetalgám mégis van, nem tudom, lehet, hogy egyszerűen csak a vizünket kedveli ennyire. Nincs sok, nem is terjeszkedik drasztikusan, leginkább csak a köveken venni észre itt-ott, viszont a növényeket mindig ellepik, ha van, szinte máson nem is nőnek. Régebben restartot is csináltam, mindent fertőtlenítettem, mégis van belőlük. Meguntam a sz@rakodást ellene, ugyanis az akvárium rendben műlödik a jelenlétükkel is, de egy ideje nincs növényem miattuk, viszont nekem valahogy túl szürke és egyhangú így az egész. Van értelme bármilyen növénnyel próbálkozni, amit nem tesznek tönkre rövid időn belül?

2012. szept. 15. 17:04
 1/7 YourDestiny ***** válasza:

Az ecsetalgát ne próbáld meg megfejteni, én is próbáltam. Anno volt két akváriumom, mindkettő korrekt szűréssel. Az egyikben nőlt, a másikban nem, akármit csinálhattam akármelyik akváriummal.


A lassan fejlődő növényeket tutira "becsomagolják". Én úgy vettem észre, hogy a mohákat egyáltalán nem támadják meg. Mellesleg mekkora fényed van, mekkora akváriumon? Nem az ecset miatt kérdezem, annak semmi köze a fényhez.

2012. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
30W 160 literen (standard). Tudom, hogy kevés, éppen ezért a legtöbb lument adó fénycsövet vettem meg. A közeljövőben szeretném mégegy csővel kiegészíteni a világítást, de még nem jutottam el odáig.
2012. szept. 15. 17:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Bár növények nélkül nem tudom érdemes-e, de úgy tűnik az egy cső nem elég a 40 centis mélységhez (mármint a fal felé).
2012. szept. 15. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ecsetalga ha akar akkor úgyis jön, de általában magas vas, és alacsony co2 szint mellett terjed el.


Meg lehetne próbálni óriás vallisneriát, Microsorum pteropus-t , Cryptocoryne wendtii-t.

Ezek sokmindent kibírnak.

És a Vali gyorsan is nő. (a többihez képest)


És ne tápozz túl sokat, viszont a táp mellett adagolj easy carbo-t.

2012. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ezek életben maradnak ennyi fény alatt?
2012. szept. 15. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre nem tudok garanciát vállalni, de viszonylag jó esély van rá.
2012. szept. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha most nincs növényed, kipróbálhatnád a sera algovecet, hátha leírtja az ecsetalga spórákat. Ez ellen pont még nem próbáltam sajnos. A szűrőbaktériumokat kiírtja azt tudom és a növények is megcsoffadnak tőle. De ha most nincs növényed, akkor egy próbát megér.


Régen anubias nanáról írtottam le vele zöldalgát, hát annak kicsit bekunkorodott minden levele, de sikerült végülis. Persze akkor az is elég lett volna ha csak lekapcsoltam volna a lámpát, csak akkor még nem tudtam. Utána meg kidobtam az algovecet, mert tönkretette a növényeket. Viszont később helyrejött mindegyik, csak idő kellett nekik, kb 1 hónap. Na most lehet, hogy az ecsetalgával is elbánna. Valaki egyszer kipróbálhatná.

2012. szept. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!