Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy hektáros tó fólia nélkül,...

Egy hektáros tó fólia nélkül, hogyan lehetne megcsinálni?

Figyelt kérdés
Már máshova is kiírtam ezt a kérdést, de remélem itt több sikerrel járok. Na szóval eldöntöttük, hogy csinálunk egy egy hektáros tavat, horgászat céljából, a kérdésem pedig az, hogy hogyan töltsem meg vízzel? Fólia ugye kevés lenne már ehhez, a fúrott kútban sem vagyok biztos hogy elég lenne. Valakinek valami ötlete?
2012. szept. 16. 19:02
 1/8 Ilyent ***** válasza:

Hát fólia nélkül??? Ha rossz a talajod ahogyan feltöltöd úgy el is szivárog.

Ez a talajtól függ. Mért lenne kevés a fólia???

2012. szept. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Betonnal, de az is ilyen speciális kell legyen, hogy ne szivárogjon, és rugalmas hogy ne repedjen.
2012. szept. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Le kell betonozni, de te kérdező, az nagyon drága lesz, hallod. Speciális beton, stb. A rossz talajba úgy elszivárog mint a pinty. Egy ismerősöm szennyvíztelepről tisztított vizet vett, és nagy tartályos kocsiban kihozták neki
2012. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ilyent ***** válasza:
Betonnal 1 hektárt???
2012. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
agyaggal kell ki tapasztani. az előzőeket komolyan nem értem... ha betonnal csinálod az nem tó hanem medence :))))
2012. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát igen, medence, csak nem tudtam, hogy tavat hogy lehet fólia nélkül másképp, csak a beton jutott eszembe :)
2012. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért betonnal és fóliával sok lenne az az 1 hektár :D Az agyagos megoldás viszont nem is lehet rossz, bár annak az áraival nem vagyok teljesen tisztában, majd utána nézek. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2012. szept. 16. 21:24
 8/8 Platypus ***** válasza:

Nézz utána, milyen mélyen van a talajvíz. A nagyanyám falujában többen is csináltak nagyobb tavat úgy, hogy egyszerűen csak markolóval ásattak egy böszme nagy gödröt. Mivel közel van a folyó és magas a talajvíz, maximum másfél méterre van a talajfelszíntől a vízszint. Ha a szélét teleülteted fűzfával, nem zavaró a gödör látványa.

Ekkora tavat szerintem csak természetes vízutánpótlással lehet gazdaságosan megcsinálni. Ha nem a talajvíz, akkor valami patakféle vagy forrás kell hozzá.

2012. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!