Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 21 literes akváriumom....

Van egy 21 literes akváriumom. Szeretnék bele rakni egy két élőlényt. Milyet ajánlotok, milyen összeállítások legyenek?

Figyelt kérdés
hal,más élőlények és növényeket illetően is vevő vagyok a válaszokra. szép színes legyen és ne legyen kényes a nagy hő szabályozásra.
2012. szept. 17. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

5 db guppi vagy

5 db neon hal vagy

5 db bármilyen kis méretű hal.

Vagy

2 db aranyhal.


Igénytelensége miatt ajánlom a fodros vizikalász nevezetű növényt.

Mivel nagyon kicsi az akváriumod, ezért ne tegyél bele sok élőlényt, ne zsúfold tele, mert abból csak baj lehet: hal halálozás, sok kaki, túlzott algásodás...

2012. szept. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mpecsa válasza:
24%
Ha tapasztalt akvarista vagy, úgy az előző válaszoló megadta a jó választásokat. Ha nem vagy az, minimum 60 liter, mert ez jóformán csak szaporító akváriumnak jó.
2012. szept. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 14. § (5) bekezdés helyébe a következõ rendelkezés lép:

„(5) Tilos

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb ûrtartalmú térben

tartani.”


Tehát rakhatsz bele:

- sötét aljzatot, sötét hátteret

- növényt (jávai moha, anubias nana, gömbmoha jó lenne)

- követ, vasfát

- csigát (a sárgaöves süncsigák picik és szépek)

- garnélát (ammónia, nitrit és réz érzékenyek és a hőingadozást sem viselik jól)

alternatív lehetőségként:

- üveggolyót

- gold fischli kekszet

- műanyag halat

- húsevő növényt


Élő halat viszont NEM!

Guppit 40 liter alatt, neonhalat 80 liter alatt, aranyhalat 120 liter alatt nem érdemes tartani.


[link] -n fent van minden általam említett növény és állat leírása.

2012. szept. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát köszönöm szépen és akkor most mit kezdjek az akváriumommal? csak garnélákat rakjak bele? mivel nincs pénzem egy 50 liter körüli akváriumra meg nagy hely sincs a lakásba ezért csak ez van régről akkor most mit csináljak?
2012. szept. 17. 09:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem gyűjts egy nagyobb akváriumra. Havonta biztos félre tudsz tenni egy kis pénzt. És inkább később legyen egy halak számára élhető méretű akváriumod, mint most azonnal egy kicsi, amiben csak szenvednének.


1 bettát mondjuk belerakhatsz a 21 literesbe szerintem.

Meg amiket korábban írtam, de tény, hogy nem ideális a halak számára egy ilyen kicsi akvárium.


Második hozzászóló voltam.

2012. szept. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocsi, első voltam.
2012. szept. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
le mondtam a halakról majd egyszer ha lesz sok pénzem.. viszont mi lenne ha valami mást tartanák benne? pl. garnélákat?
2012. szept. 17. 09:53
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Garnéláink számára a legjobb egy 40-50 literes akvárium. Kisebb akváriumban is lehet tartani őket, de akkor sokkal jobban figyelni kell, mert a kisebb víztömeget nehezebb egyensúlyban tartani. Ennél nagyobb akvárium csak azért nem célszerű, mert ezek a kis állatok elég aprók, és nem igazán fogjuk látni őket, de természetesen nagyon jól fogják érezni magukat a sok száz literes szép növényes akváriumban!"

[link]

[link]

2012. szept. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Paradicsom, paprika, bors, retek, répa, és egy tehén feldarabolva.
2012. szept. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 YourDestiny ***** válasza:
Garnéláknak jó ez az akvárium, ha jól megszűrőd és odafigyelsz a vízre. Halakat hosszú távon nem tudnál életben tartani ekkora helyen, meghát inkább börtönbe, mint akváriumba zárnád őket.
2012. szept. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!