Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jól választottam-e össze a...

Jól választottam-e össze a halakat egy 70 literes akváriumhoz?

Figyelt kérdés

Kisfiam kapott egy kicsi akváriumot, de a törvény szerint 30 liter alatt tilos gerinces állatot tartani. A gyerekeim viszont imádják, ezért a feleségemmel úgy döntöttünk, hogy csináltatunk egy nagyobbat (70x46x25). Ez kb. 70 liter. Ekkora fér el.

Három napja csak a szakirodalmat meg a netet böngészem és a következő összeállítást találtam ki.


1 pár Algaevőharcsa

1 pár Kék Gurámi

1 pár Sziámi Ormányosmárna

3 db Boesman-szivárványhal

6-7 db Zebradánió


Próbáltam egybehozni a halak vízhőfok, ph érték, vízkeménység igényét és a könnyű tarthatóságot.


Jó lesz-e így vagy sok?


Esetleg a felszerelés és berendezés (talaj, növények, kövek, gyökerek, puhatestűek) összeállításában is segíthetnétek!


Előre is köszönöm!


Bocs a terjedelem miatt!


2012. szept. 19. 08:20
1 2 3
 1/29 bamboochatheone ***** válasza:

Egy pár anci sok lesz, mert területvédőek, kék gurámi pár szintén nagyobb akváriumba való, a sziámi ormányosok sem pont ez a méret és eléggé lágyvizesek is és imádják megrágni a növényeket, a szivárványhalról még eddig nem hallottam de ahogy olvastam a helyigényét az 200 liter.

Kicsit át kell ezt még gondolni, de ha gondolod akkor írok egy jó kis összeállítást:


8 zebradánió

egy pár törpegurámi

4 törpe páncélosharcsa

1 anci

2012. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 YourDestiny ***** válasza:
Ez úgy rossz, ahogy van. Ha csak a helyigényt nézzük, az ancinak kicsi ez a hely, a kék guráminak és a sziáminak szintén. És igen, a boesman 200 literbe való, ráadásul csapathal.
2012. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Nekem ekkorában van 10 vörös neon, 1 nőstény betta és 3 törpe szívóharcsa, valamint 2 zebra csiga.
2012. szept. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 YourDestiny ***** válasza:
A 12-13 hallal nála se lenne baj, csak nem jó halakat választott, és a fajon belüli egyedszám se jó.
2012. szept. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

Abszolút kezdő vagyok és nem akarnék egyetlen halacskának sem rosszat, ezért is tettem fel ezt a kérdést. Olvasom a szakkönyveket és böngészem a fellelhető oldalakat. Sajnálom, de a halak helyigénye elkerülte a figyelmemet. Már találtam egy oldalt, ahol erről is írnak.

Azonban szeretném kérni, hogy ha lehet írjatok még nekem javaslatokat általatok jónak vélt (vagy kipróbált) összeállításokról! Amúgy az akvárium még nem kész, így a lehetőségekhez képest megnagyobbíttattam (kb. 85 literesre).


Köszönettel egy lelkes kezdő!

2012. szept. 19. 23:48
 6/29 YourDestiny ***** válasza:

Az akvarista.hu ingyenes e-könyvei nagy segítség.


Jó összeállítás lehet:


8 vörös neonhal, 2 apistogramma (vele vigyázz, kényes az étrendre) és egy csapat törpe szívóharcsa vagy corydoras


vagy


6 dánió, egy csapat rajhal, egy csapat törpe szívóharcsa vagy corydoras.


Természetesen a szűrés is meghatározó, gondolom belső szűrő lesz. Ne méretezd alul! A gyártó által megadott adatokat figyelembe se vedd. Ha az adott szűrőt 60-120 literig ajánlják (ez csak példa), az legfeljebb 60 literig megfelelő. Szokásuk túlozni.

2012. szept. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az észrevételeket!


A világítással kapcsolatban tegyek fel egy új kérdést, vagy lehet ezen belül is?

2012. szept. 20. 23:45
 8/29 bamboochatheone ***** válasza:
Lehet itt is, én szívesen segítek.:)
2012. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 YourDestiny ***** válasza:
Írhatod itt is, majd visszanézem a kérdést.
2012. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felajánlásokat!


Pár napig nem voltam, szóval bocs, hogy csak most írok!


Az akvárium egy polcos szekrény alsó részén lesz kialakítva. A világítást a felette lévő polcelem aljára erősítsem (ha igen, akkor mennyi távolságot hagyjak a fedőüveg és a neonok között), vagy egyszerűen helyezzem a fedőüvegre?

Illetve olvastam a korábbi kérdéseket és ott találtam egy egyszerűnek tűnő megoldást. Venni kell két olyan armatúrát, amiket a mosogatók fölé szoktak rakni. Összeragasztani, hogy ne dőljenek el és simán ráhelyezni a fedőüvegre. Előtte persze kicserélni a neonjait megfelelő akváriumi neonokra. Ez mennyire használható?

2012. szept. 23. 11:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!