Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy medúzának látása?...

Van egy medúzának látása? Milyen érzékszervei vannak?

Figyelt kérdés
3,5 éves lányom hozott zavarba ezzel a kérdéssel...

2012. szept. 19. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]



Sense organ = érzékszerv

Stomach = gyomor

Gastrodermis = az emésztési üreg cellarendszerű nyálkahártyája, benne emésztősejtek és mirigysejtek.

Manubrium = cső alakú szerkezet, mely tartalmazza az űrbelet.

Radial canal = radiális csatorna

Inner nerve ring = ideggyűrű - primitív központi idegrendszer.

Circulal canal = körkörös csatorna

Epidermis = külső hámréteg

Endoderm = belső csíralemez

Gonad = ivarszerv, mely ektodermális eredetű ivarsejtképző sejtcsoportokból áll.

Nerve net = idegsejt hálózat

Velum = fátyol

Outer nerve net = külső idegsejthálózat

Tentacle = csáp

Mouth/Anus = űrbél



Testükön egyetlen nyílás van a szájnyílás (űrbél). A szájnyílás peremén tapogatók helyezkednek el. A kisebbek planktonokkal, a nagyobb fajok kis rákokkal táplálkoznak úgy, hogy karjaikkal vizet áramoltatnak szájnyílásuk felé, beszippantják és kiszűrik a táplálékot. Az emésztetlen salakanyag aztán szintén ezen a nyíláson át távozik. Ragadozókat és planktonevőket különítünk el.


Egyes fajok aktív vadászok, a csalánsejteket tartalmazó tapogatókkal megmérgezett áldozataik akár halak is lehetnek. Ezeket is egészben juttatják űrbelükbe, majd megemésztik.

2012. szept. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szóval nincs látásuk csak úsznak össze-vissza.


Szerintem olyanok lehetnek, mint az üvegrózsám, ami azt csinálja, hogy ha benyúlok a vízbe, nem vesz észre semmit, aztán ha csipesszel a tubifexet hozzáérintem, akkor rándul egyet, rendesen megilyed :)

Utána meg érzi hogy az kaja, és egyből átöleli a kis csápjaival aztán betuszkolja az emésztő csatornájába és akkor boldog.

2012. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, bár a képen nem látok sense organt
2012. szept. 20. 07:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Na várjál, találtam róla mást is :)


Az ernyő peremén egységes tapogatókkal rendelkeznek, az minden medúzára jellemző. Tehát tapogatni tudnak.


Az ausztrál kockamedúza a Tripedalia cystophore optikai rendszere a legfejlettebb. 24 szeme van, mely testének négy csúcsán helyezkedik el. Ebből 16 szem egyszerű csupán a fény érzékelésére szolgáló pigment üreg, míg a többi 8 szem párt alkotva egy komplex lencserendszer. Mivel azonban a retinák nem megfelelően pozicionáltak, ezért a kép a komplexitás ellenére is elmosódott a számukra. Feltételezések szerint a medúza az egész fényspektrumban nagyon jól lát.


Na de ez csak egy a sok közül, szerintem a többinek nincs szeme :)

2012. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk az érdekes, hogy körbe tudnak venni embereket.

Egyszer barátom is látott egyet kiskorában a tengerben, ami valószínűleg csak éppen arra lebegett. Ő meg ilyedtében kiúszott ezerrel és odarohant az anyjához azzal a szöveggel, hogy üldözi őt egy szatyor. Aztán bementek nővérével megnézni, hogy miről beszél, és láttak utána több medúzát is állítólag.

2012. szept. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Máshol meg azt írják, hogy csak fényt és sötétséget különböztet meg az a kockamedúza. Hát nem tudom hogy mi az igaz.
2012. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokféle medúza van és lehet hogy van amelyik lát, van amelyik meg nem, mondd neki azt, azzal nagy hülyeséget nem mondasz talán :D
2012. szept. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a kutatómunkát! :)
2012. szept. 21. 09:03
 9/9 anonim válasza:
Van látásuk, több szemük is van...
2013. febr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!