Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ELEGEM VAN! Aki ért a halakhoz...

ELEGEM VAN! Aki ért a halakhoz segítsen már könyörgöm, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vettem, egy 2l-es akváriumot és egy bettát (7ezer FTért) Kimondottan betta akvárium ami szép és jó. A bettám egész nap csak állt egy helyben nem úszkált semmit nem csinált! Ma vettem egy komplett akváriumot 25Lest 15ezert ftért plusz bele igai növényt műnövényt és kis bújóhelyet ami még 3ezer ft volt! Mondta az állatkereskedő, hogy vigyen 5db vörös neonhalat (nem biztos h így hívják a neonhalat h vörös neon) mert mondta h az a neon bírja a 25 fokot amibe a bettát kell tartani! Most olvasom h 30l alatt nem lehetne tartani. Kezd elegem lenni az egész akvarisztikából (pedig nagyon tetszik és érdekel) csak már ott tartok h több mint 30ezret (kajával, kaviccsal, antiklórral növényvédő szerrel...stb.) költöttem egy bettára! És még mindig azt olvasom, hogy nem elég neki ez!

ennyi pénzből már vettem volna egy 54l akváriumot kompletten.


Lényeg az, h 25l akváriumba van 1 bettám (aki már jól érzi magát úszkál minden jó) és 5db olyan neonhal aki elvielg bírja a meleget) Most gonosz vagyok h így tartom a halakat? vagy ez jó nekik most? Láthatólag mindnek jó kedve van úszkálnak elvannak!


2012. szept. 19. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Talán olvass mielőtt belekezdesz!? Ha bezárnak téged egy szobába te is rohangálhatsz az idegtől, akkor jól érzed magad?

Igen gonosz vagy! Ajándékozd el a halakat, olvass, érdeklődj és utána kezdd el újra.

2012. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 bamboochatheone ***** válasza:

Így jár az aki nem olvas azelőtt mielőtt halat vesz.

Amúgy a neonokat vidd vissza és soha! soha! ne hallgass az eladókra! Amúgy milyen gyakran cserélsz vizet és milyen szűrőd van?

2012. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
hát törvénybe az van 30 liter alatt egy gerinces állatot se tarthatsz. most te tartasz 6 db.-ot is de szerintem ki fogják bírni és csak úgy súgva mondom neked hogy szerintem ez a 30 liter alatt egy nagy hülyeség. az hogy 30 ezer forintot rá költöttél már a dolgokra az magán hülyeség bocs de ezt kell mondanom. úr isten az sok én abból már olyan milliomos akváriumot csináltam volna. ezért máskor jól utána kell járni a dolgoknak és a legolcsóbb helyről venni. ne feledd: az eladónak minden eladó nem fogja azt mondani, hogy ezt most ne vedd meg.
2012. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Gonosz az semmiképpen nem vagy, hiszen legfőbb érdked hogy a halaid jól érezzék magukat, viszont erősen átveretek. a vörösneonoknak 80, a bettának 45 liter kéne (ha nem hiszed el itt van: [link] , [link] )

Sajnállak, mert én is hasonló cipőben jártam, rám egy 15 literest sóztak a kereskedéseben ( az eladóra sose hallgass, olvass mindennek utána, mivel az eladó dolga csak az hogy eladjon, és nem érdekli hogy ezzel jót, vagy rosszat tesz.) Szerintem vegyél egy !használt! 50-80 literest (kb 10-12 ezer de ha találhatsz jobbat is) bele mindent (szűrő fűtő világítás... stb)és a neonok mellé vegyál még hármat legalbb, pár corydorast és talán úgy jó lesz :) Egy ekkora aksiban a betta kinyírja az összes halat. Ja igen és olvasd ela sz összes e-book-ot akvarista.hu-oldalon és a Horn-Zsilinszky-akvarisztika c. könyvet. (a huszonötösben később tarthatsz garnikat és pár nanohalat talán de ennyi ) remélem segítettem :)

2012. szept. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21:28-as vagyok, miért került az a betta 7 ezerbe? a legtöbb halasnál 600-1200 ft egy :O
2012. szept. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Gondolom akváriummal együtt volt 7ezer
2012. szept. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy te voltál a hibás.

Akváriumot elkezdeni csak úgy lehet, ha előtte tájékozódol. nem mondhatod, hogy nem tudsz utána olvasni mert előtted van az internet.

A férjem hónapokig olvasott utána a malawi sügéreknek. Mindent elolvasott amit lehetett, sőt kimondottan malawi sügér tartók tanácsát is kikérte. Ma 300 literes akváriuma van, gyönyörű malawi sügérekkel,és annyira jól érzik magukat, hogy folyamatosan szaporodnak (állítólag nehezen szaporodnak fogságban)

Bettáról és a neon halakról is rengeteg információ áll a rendelkezésedre. Ha már az elején utána olvastál volna akkor tudhatnád hogy a betta minimum 50 literes akváriumban tartható.

2012. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
még mindig 21:28-s vagyok. Miért kell szegény kérdezőt így leb@szni... Én inkább örülök hogy nem nyomorgatta aszt a szerencsétlen bettát abban 7 literes 'akváriuban' hanem rohant a halashoz nagyobbért amikor megtudta hogy nem jó neki.. és sok kezdő bíz meg a kisállatkereskedőben hiszen ő "szakértő", és tudja mit hogyan kell csinálni.. Kedves kérdező: vaóben utánna kellet volna olvasni, de ez mostmár nem számít :)
2012. szept. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, h "megvédesz" a többieknek is köszönöm a válaszokat (igaz nem értem, h miért "bántotok")

Lényeg, hogy olvasgattam utána és az egyik helyen 2 litert írnak másik helyen 5öt a harmadikon meg 30at.. ahány oldal annyi variáció! és igen hallgattam az eladóra mert úgy gondoltam, hogy ért a halakhoz és miért lenne olyan hülye egy eladó akinek az a haszna, hogy minél drágábban adjon el dolgokat, hogy ideadja a 7l es akváriumot amikor tudta, h megvenném a nagyobbat is ha az kell. Ő jólelküen ajánlta a 7 literes és én úgy voltam vele, hogy jaj de jó nem ver át h megveteti velem a nagy akváriumot amikor a kicsi is elég.

2012. szept. 19. 21:41
 10/13 A kérdező kommentje:

Ja és még azt sem értem, hogy ha 30l a minimum a bettának akkor, h gyárthatnak kimondottan bettáknak való akváriumot ami csak pár literes.

kibírják a halak 10.éig h kapjak újra fizut? mert akkor eladnám ezt az akváriumot és vennék egy 60-70L est! Mit tarthatok a bettámmal egy 70literes akváriumba?

2012. szept. 19. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!