Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem lehet gömbakváriumba...

Miért nem lehet gömbakváriumba halat tartani?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy törvény tiltja de miért?:D Nem tudok rájönni, hogy miért nem lehet?:D Ha tegyük fel nekem van egy 30l-es gömbakváriumom (jól tudom, hogy 30l től lehet gerinces halat tartani?) és beleteszek egy bettát akkor megszegem a törvényt?:D

Egy dolgot írjatok le:D Miért nem lehet gömb alakú üvegbe tartani a halat?:D


2012. szept. 19. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert a hal amikor fél, a sarokba menekül, és ennek nincs sarka, tehát össze-vissza parázza magát és megdöglik a stressztől.


Mert nem tudja hogy hol a vége, elkezdi keresni a sarkot és úszik körbe körbe, amíg bele nem hülyül.


Mert nem lehet beletenni a szűrőt normálisan, ugyanis az mindenképp egy centrifugát csinál belőle, ami szintén arra készteti a halat, hogy körbe-körbe ússzon.


Mert torzít és bekancsalodik tőle.

2012. szept. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó szépen leírta :) Én sem tudtam eddig, köszönöm a választ én is.
2012. szept. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

én ezt találtam róla:


Sziasztok, a gömb akvárium kizárólag növényes akváriumnak való kistastű csigákkal, a nagyobbakba tehető még nagyméretű csiga is, de hal semmiképp. állatkínzás mert a halak látótere csak akkorára korlátozodik mint maga az akvárium, belülről csak a saját tükörképeit látja, ezenfelül a folytonos körbe-körbe uszkálás az üveghez tapadva azt eredményezi hogy az állat ledörzsöli a szemét, tehát megvakul később bele is pusztulhat az igy elkapott fertőzésbe. Szerintem a legjobb a csak növényes berendezés, hogy szárazföldi vagy vízi növényekkel azt mindenki maga döntse el. . . 20 éve foglalkozom akvarisztikával édes és tengeri-vel egyaránt szoval nem a levegőbe beszélek. . .


illetve bővebb viták róla: [link]

2012. szept. 20. 00:14
 4/6 anonim ***** válasza:

A vitát nem olvastam el róla, mert fölösleges róla vitatkozni.

A (z egyik) legfőbb ok, hogy a halaknak van egy idegvégződésekkel teli oldalvonaluk, ami alapján tájékozódnak, érzékelik a környezetüket.

A gömb, egy természetellenes forma, aminek a felületéről természetellenesen, és össze-vissza verődnek vissza a hullámok.

Ezt nem tudja értelmezni a hal, és bedilizik tőle.

Ha bestresszel, akkor leáll az immunrendszere, és bármilyen kósza betegség azonnal elviszi.

Meg mondjuk nem is igen csinálnak 30-40 literes gömböket, az alatt meg alapból nem lehet halat tartani, szóval már csak ezért is fölösleges a vita.


A linken belül is vannak hasznos linkek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

2012. szept. 20. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen vitát? Itt nem vitázott senki :)
2012. szept. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:

[link]

Itt minden szépen össze van foglalva a témában.

2012. szept. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!