Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mondanátok ritka édes vízi...

Mondanátok ritka édes vízi halakat! Lehetőleg olyat amiből sokat lehet tartani?

Figyelt kérdés
van egy 220cm hosszú 70cm magas és 50cm széles akváriumunk! mára kész lett teljes berendezéssel! Már csak a halak kellenek bele! Ritkát szeretnék a párommal:)
2012. szept. 20. 14:04
 1/8 bamboochatheone ***** válasza:
Ha nagyon ritka és különleges kell akkor diszkoszhalak, de akkor nagyon jó körülmények kellenek. Vagy píranyák.:D
2012. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ritkának nem mondanám a filamentosát, de ezt szerintem kevesen veszik (kicsit lágyabb víz kell neki, 10-12 NK ideális): [link]


Vagy van pl kihalófélben lévő csikóhal az aqua depóban 15 ezerért (tengeri), de ezt rohadt nehéz etetni. [link]

2012. szept. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem annulatus hala se mindenkinek van, csak azt úgy nagyobb halak közé nem rakod be.

[link]

2012. szept. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Frontosa ***** válasza:

Tropheus-ok! Mehet bele kb. 35-40 db. Kevesen tartják és mind a kinézete, mind a viselkedése különleges, szép viszont könnyen beszerezhető.

Üdv,

2012. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
Notropis chromosus. Gyönyörű, rajhal és szinte senkinek sincs.
2012. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Üvegharcsa. Ritka, és ne csak 1-2 példányt tarts belőle.
2012. szept. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Green aqua árulja, máshol még nem láttam én sem:

[link]

2012. szept. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha raksz vitorláshalakat, vagy pillangósügereket azok gyönyörűek. Kicsit morcos fajták, így nem nagyon rakhatsz melléjük mást, tartani sem a legkönnyebb dolog, de hát ezért is van kevés belőlük az akváriumokban. :)


Nekem pl az első pár vitorlás kiírtott mindent egy hét alatt. Mire hazaértem a vizsgaidőszakom után, már csak ketten voltak. :P Azóta van még melelttük további 6 és jól megvannak, csak hely kell nekik. :)

2012. szept. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!