Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 30l akváriumom 1...

Van egy 30l akváriumom 1 bettával! Hánytól hányig égjen neki a villany?

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, milyen fényigényes növényeket tartasz, és hogy hány watt a fényforrás.

Általában ha 8-10 óra hosszat világítasz, az elég.

Hogy konkrétan hánytól hányig, az mindegy. De kb nappal legyen.

2012. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam 14-24-ig van, mert fent vagyok éjfélig.


De kellett a halaknak egy hét, mire átszoktak arra, hogy nem este 6-kor fekszünk, amikor bezár a bolt.

2012. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
A halak a sötétben sem fekszenek le.
2012. szept. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én úgy tudom (, de javítsatok ki, ha tévedek), hogy alapból a halnak nincs szüksége mesterséges fényre. Ha kap valamennyi természetes fényt az neki elég. A fényre a növényeknek van szüksége. Az akvarisztikában azért világítják ki a növény nélküli akváriumokat, mert olyan neon van felszerelve, ami kihozza a halak színét. Így a vásárló hamarabb kedvet kap.
2012. szept. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha túl sok napfény éri az akváriumot, bealgásodik. A természetes vizeket csak felülről éri a napfény Ezt nehéz lenne a szobában megoldani.
2012. szept. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!