Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 aranyhalnak,3alganyalonak,2g...

Robinson1 kérdése:

3 aranyhalnak,3alganyalonak,2guppinak es meg harom egyeb halnak mennyi kaja kell egy nap?

Figyelt kérdés
napi ket etetes eleg?

2012. szept. 23. 14:51
 1/10 Darkkingdom ***** válasza:

Én úgy tudom ha napi többször kapnak enni gyorsabban nőnek! Bőven elég napi 2 de még egy is szerintem!Hogy a kérdésedre válaszoljak!


Mást különben az a 3 egyéb halra is kíváncsi lennék a párosítás miatt...!Plusz mekkora aksiban vannak ezek a halak?

2012. szept. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
40 literes,a 3 halnak a nevet nem tudom de szerintem nem veszelyes a tobbire mert eddig is ott voltak
2012. szept. 23. 15:12
 3/10 bamboochatheone ***** válasza:
Ennek 200 liter kellene...
2012. szept. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kzs ***** válasza:

Kifejlett halaknak elég napi 1 etetés, és 1 koplalónap.

Ivadékhalakat nem szabad koplaltatni, nekik napi 2 etetés kell.


Nagyobb baj az, hogy legalább 200 literesnek kéne lennie az aksinak. Mondd, miért nem olvasol utána egy kicsit a dolgoknak?


Van fogalmad mekkorára nő az aranyhal? Hogy speciális kaját igényel, és hideg vizi? A szűrésről nem is beszélve.

A guppi és a többi viszont mindenevő, és trópusi hal. Vagyis nagyon nem férnek össze.


A tényállás a következő: egy ekkora aksiban rövid időn belül várható az elhullás, odáig már el se jutsz, hogy az aranyhalaid megegyék a guppikat (mert meg szokták enni).


Úgyhogy igencsak azt tanácsolom: vagy szerezz be egy minimum 200 literes akváiumot, vagy hagyd abba.

2012. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
Elég napi egyszer etetni, sőt, heti egy napot ki is hagyni. Viszont 40 literben teljesen mindegy, hamarosan úgyis elpusztulnak, holott az aranyhalak 20 évig is élhetnének. Ahogy írták, 200 liter vízre való halat telepítettél 40 literre.
2012. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
bocsi mert nem tudtam pontosan hany literes igy a neten nezegettem kepeket ezekrol amugy mar vagy 1 fel eve igy elnek
2012. szept. 24. 19:08
 7/10 kzs ***** válasza:

Figyelj! Képzeld el, hogy egy 3x3 méteres kis lyukban kéne élned egy barátoddal. Kapnál ugyan kaját, de nem hiszem hogy boldog lennél. Hiába lenne társaságod, de a hely jellege, nagysága, a depresszió, letargia és az unalom rövidesen kikezdene. Vagy tévedek??


Na ez a helyzet a halakkal is.

És főleg az aranyhallal van az, hogy hely hiányában - más részletet nem tudok: milyen minőségű az eledele, milyen a szűrés, víz értékei, stb. - szóval hely hiányában nem tud rendesen kifejlődni, csökött marad, és szép lassan el is pusztul.


Nézd, én úgy gondolom, hogy nem muszáj díszállatot tartani. De ha valaki mégis úgy gondolja, hogy tart, erkölcsi kötelessége mindent megadni annak az állatnak.


Talán ha egy pillantást vetnél az aranyhal igényeire:

[link]

Vagy esetleg elolvashatnád Pénzes-Tölg: "Az Aranyhal" c. könyvét.

De a Sera tanácsadó-sorozatban külön kiadvány foglalkozik az aranyhallal, mert ez - nem véletlenül - külön akváriumot igényel. (namost, félreértés ne essék: nem célom semmiféle reklám se, csupán az aranyhal helyes tartására hívnám fel a figyelmet)

2012. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
es az jo megoldas lehet hogy kevesebb hal legyen az aksiban?
2012. szept. 26. 18:49
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Igen, 3-4 guppi és algázónak 2-3 törpe szívóharcsa. Ez így működhet.
2012. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ok koszi megprobalom igy
2012. szept. 27. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!