Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen felszerelés kell az...

HardCoreGirl kérdése:

Milyen felszerelés kell az akváriumba?

Figyelt kérdés
Ugy értem mit kell bele tennem,hogy a halaim jól érezzék majd magukat?:) ( szűrők világítás..ilyesmire gondolok)
2012. szept. 23. 15:36
 1/7 Darkkingdom ***** válasza:
Írd le először hogy mégis milyen akvárium ami érdekel...pl:Sügéres,növényes,trópusi..... Mekkora méretben gondolkozol (liter?) Így könnyebben tudnak támpontokat adni neked és konkrétabbakat :)
2012. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dioxyde ***** válasza:
hát attól függ mekkora az akvárium, nagyobb akváriumba külső szűrő vagy szűrő akvárium kicsibe jó a belső szűrő is.Fűtő ha trópusi halakat tartanál,talaj ez is lehet sokféle vannak jó táptalajok pl :JBL Manado,aztán hőmérő,növények a világításnak megfelelően összeválogatva ,ha gyenge a világítás akkor ne fényigényes növényeket vegyél, mert azok hamar elpusztulnak.Folyékony táp a növényeknek,hal kaják (élő vagy fagyasztott a legjobb),háló,aljzat porszívó,pár vödör a heti vízcserékhez,szivacs az üveg tisztításához.Nagyjából ennyi jut most eszembe:D
2012. szept. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
100l-es az akvárium. nem vettem még semmit se világítást,sem szűrőt. először utána akartam kérdezni:D
2012. szept. 23. 16:59
 4/7 anonim ***** válasza:

így nagyjából azt tudom mondani neked, hogy szűrő,világítás,talaj,növények,(fűtő),(hőmérő) és a táp.

nagy vonalakba ennyi ami kell egy akváriumhoz és még külön kell erre a célra egy vödör vízcserékhez háló stb.

2012. szept. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szűrőből és világításból milyet?:D Talajnah jó a kavics?
2012. szept. 23. 17:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Világítás

[link]

vagy

[link]

esetleg

[link]

vagy

[link]

2×18w, vagy 2×24w kell. Az elsőt, vagy a másodikat választanám.


Szűrőből jó lenne egy külső, ha van rá pénzed. Ha nincs, akkor

[link]

[link]

esetleg

[link]

Ellenőrizni kell, hogy melyik fér be az akváriumba!!!

Az aljzatot számold le, + 2 cm-t fentről, lentről!!!


Aljzatnak jó a "kavics" bár inkább homoknak hívják.

1-2 mm-es szemcseméretű kell.

Olcsóbbak:

[link]


Ha lesznek turkálós halak akkor:

[link]

Drágábbak:

[link]

2012. szept. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent:)
2012. szept. 23. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!