Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalnak hány fokos víz...

Az aranyhalnak hány fokos víz kell?

Figyelt kérdés
És a szűrőnek folyamatosan kell mennie? Mert picit idegesítő így este... :D Meg lehet a halim se tud aludni tőle.. =/
2012. szept. 23. 22:39
1 2 3 4
 1/31 bamboochatheone ***** válasza:
64%

Maximum 22 fokos víz de ajánlott ezalatt tartani. Igen, a szűrőnek mindig mennie kell. Gondolom van már vagy három napos az akvárium, kezdő vagy és véletlenül sincs meg a 4 aranyhal/200 liter szabály...

Mekkora az akvárium, milyen fajta a szűrő, mennyi ideje megy, milyen gyakran cserélsz vizet, mivel etetsz?

2012. szept. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Az akvárium 1 napos sincs, csak úgy mint az aranyhal. 1 aranyhal van, 14 literes az akvárium. A szűrő az olyan, hogy levegőztet is.
2012. szept. 24. 00:39
 3/31 A kérdező kommentje:
Aranyhal-kajával etetem az aranyhalat. Egyértelmű. A szűrő azóta megy amióta megvan a hal meg az akvárium.
2012. szept. 24. 00:40
 4/31 YourDestiny ***** válasza:

Ez már fárasztó, kész állatkínzó hadsereg gyülekezik itt a gyakorin az utóbbi napokban.


[link]


[link]


[link]


3 szót el nem olvastál a témával kapcsolatban, így egy hetet adok neki. Itt az ideje leülni a szakirodalom elé.

2012. szept. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Most ezt nem vágom mire írtad.. :D Azért hülyültem el a választ mert már rögtön jött valami okoskodó (te voltál?) Annyit kérdeztem, hogy hány fokos víz kell és, hogy a szűrőnek folyamatosan mennie kell-e! Semmi mást. Ezt is csak óvatosságból kérdeztem. Elmondott pár dolgot az állatkereskedő, a barátom és az Internet is! Hidd el, hogy tudok eleget ahhoz, hogy tovább bírja 1 hétnél. :) De mivel még pici a hal, ezért gondolom nem kell rögtön 100 literes akvárium neki. Majd, ha nagyobb lesz, lesz neki véve. És nem fogok 4 hal/200 literes szabályokat csinálgatni. Szerintem egyedül is megél az aranyhal, legalábbis úgy olvastam. És ha megnő, bőven elég lesz neki 100 literes akvárium. Na puszi.
2012. szept. 24. 02:17
 6/31 YourDestiny ***** válasza:
80%

Ha eleget tudnál, akkor nem kérdezted volna meg azt, hogy a szűrőnek állandóan kell-e mennie. Ez a legfontosabb és legalapvetőbb dolog. Ha éjszakára kihúzod, nincs biológiai szűrésed, sose alakul ki a megfelelő akváriumi környezet.


Ha az internet eleget mondott volna, akkor tudnád, hogy 30 liter alatt törvény tiltja gerinces állat tartását. De ha ezen átsiklottál, akkor lehet, hogy talán csak nem érdekel a halad egészsége, és teszel rá, mi a jó neki. Ésszel, ne lelkesen, mondá a segítőkész halazó, a falnak...


Mellesleg 25 fokig képes tolerálni az akvárium vizét, de 11-13 fokos vízben is megvan. Ettől függetlenül még az ammóniaszintet nullán kell tartani, ő is hal. Gondolom tudod miről beszélek, hiszen te eleget tudsz.

2012. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azért fogadták így a kérdésedet az előttem válaszolók mert napi szinten visszatérő téma ez a gyakorin. Mellesleg mindig ugyan az a válasz rá. Ha barátod az internet akkor az "aranyhal" szót beírva a googleba kidobja a Wikipédiát ami részletesen választ ad a hőmérséklet kérdésedre.

A szűrő azért van, hogy menjen amíg be nem adja az unalmasat. Ha hangos vagy levegős vagy gyengébb olcsó termék. Én sem tudtam aludni a régi belső szűrőm mellett pláne ha porlasztott is de lecseréltem egy minőségi termékre és a mellett simán alszok. (Eheim Aquaball)

Legalább 100 literes akváriumra már most szüksége lenne, hogy szépen fejlődhessen hiába kicsik a halaid.

2012. szept. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 bamboochatheone ***** válasza:
Nem tudom ki hogy van vele, de én az ilyen válaszadók halaira úgy ráállítanék egy webcam-ot és figyelném mennyi ideig bírja, és hogy mennyire gondozza...
2012. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Nem inkább kérdezőket akartál írni?
2012. szept. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 bamboochatheone ***** válasza:
64%
De igen.:D Szóval az ilyen KÉRDEZŐK halaira.
2012. szept. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!