Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek meg tudom oldani...

YourDestiny kérdése:

Szerintetek meg tudom oldani valahogy a betelepítését?

Figyelt kérdés
Egy peckoltia vittatán töröm a fejem, most baráti áron hozzá tudnék jutni egy 10 centiméteres példányhoz. Szerintetek a brichardi mit szólna az új lakóhoz? A sügereim egyszerre lettek beköltöztetve még anno, jó másfél éve, így nem tudom hogyan fogadnák a számukra ismeretlen halat. Nagyon régóta keresem ezt a harcsát, nem túl gyakori errefelé, most itt a lehetőség. A gond csak az, hogy tartok kicsit a brichardijaimtól, akik havi rendszerességgel ívnak, és kicsit elborult az agyuk mostanság, valamint az eupterától, aki előszeretettel piszkálja a halakat, ha épp olyan a kedve. Áldozatnak nem lenne olcsó mulatság.

2012. szept. 25. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindhárom revier tartó, nagyon nagy alapterületű, sok bujkálós helyen kellene megoldani az együtt tartásukat.

A sügereket esetleg külön lehetne rakni egy hétre, közben kicsit átrendezni az akváriumot, és úgy visszatenni őket, ha már a harcsa belakta magát.


Egyébként alapból nem raknék afrikaiakhoz ilyen klasszikus amazonaszit.

Én már elfogadtam, az ember nem él annyi ideig, hogy minden neki tetsző halat tarthasson...

2012. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Régen volt egy, akkor meghagyták, de a brichardik nem őrizgettek senkit, és a synóm is kicsi volt még.
2012. szept. 25. 17:08
 3/6 Platypus ***** válasza:
A helyedben kipróbálnám egy kevésbé ritka harcsával. Akváriumból kinőtt gibbit, plekót gyakran hirdetnek ingyen. Ha egy ilyen harcsának sikerült beilleszkedni, akkor érdemes megvenni a Peckoltiát, és utána rengeteg időd lesz elpasszolni a tesztalanyt.
2012. szept. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyszer régebben már próbáltam, mikor szegény peckoltia elpatkolt, volt egy plekóm, amiről akkor még nem tudtam, hogy plekó, fiatalon érdekes mintázata volt. Ő megmaradt, de kinőtte az akváriumot, így elajándékoztam. Viszont fiatalon rohadtul érzékeny a darakórra, egyébként jó ötlet lenne, amit írsz. Gibbim is volt olyan jó egy éve, őt örököltem, viszont darabokra szedték, talán a mintázata nem tetszett a halaimnak, fogalmam sincs, mindenesetre érdekes. Ekkor megfogadtam, hogy csak Peckoltia, ha egyszer találok egy ide valót :)

5 ezer pénzt kérnek érte baráti áron. Eddig 8 ezer körül volt, ahol itt-ott tudtak volna rendelni, annyit nem adtam érte.

2012. szept. 25. 18:54
 5/6 A kérdező kommentje:
I Don't Wanna Dilemma :)
2012. szept. 25. 18:56
 6/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy hétvégi aljzatporszívózáskor, vícserekor állnék rá a dologra, persze ha megveszem, addig karanténoznám őt. Talán így működne, olyankor nem pattognak a halaim, kivéve a brichardim, ő elég labilis idegzetűvé válik, ha kezet lát az akváriumban :)
2012. szept. 25. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!