Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudhatom meg, hogy a...

Empi89 kérdése:

Honnan tudhatom meg, hogy a nem akvárium megtartására tervezett bútor ki fogja-e bírni a 112 l -es vízzel teli akvárium terhelését?

Figyelt kérdés
+aljzat, halak és egyéb természetesen:D

2012. szept. 25. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Álljatok/üljetek rá (komoly) ha összetörik/recseg ropog/meghajlik akk nem jó :)
2012. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jó ötlet:)
2012. szept. 25. 20:44
 3/8 Platypus ***** válasza:

Nem elég ráülni. Egyszer az íróasztalomra raktam egy 40 literes akváriumot. Ráültem, ráálltam, ugráltam rajta, simán bírta. Az akvárium alatt meg egy hónap alatt úgy meghajolt, hogy az ajtó szorulni kezdett. Ekkor levettem, mielőtt még baj történt volna.

Ha jó a bútor anyaga és pont az akvárium szélei alá esnek a függőleges alátámasztások, még talán elmegy, ha vágatsz alá egy bútorlapot. Az ikeás farostlemez bútorok felejtősek.

2012. szept. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is majd egy régi, mamám korabeli valódi fa szekrénykét fogok be egy 112literes akvárium alá, viszont alá fogom rendesen támasztani belülről...meg is terveztem már a dolgot :) és rakok rá egy plusz méretre vágott erősebb deszkát is, meg ugye a puha szivacs/filc/habszivacs réteg az akvárium üvege és a lap közé, hála a vastagabb deszkának elvileg nem fog meghajlani a lapja...bár alapban se hinném, mivel régen még minőségi cuccot gyártottak szekrény néven...de sose lehet tudni :)
2012. szept. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Minél több merevítés biztonságosabb. Egy vastag bútorlap nem árt, azt kell kimerevíteni, hogy ne hajolhasson. Kb. 150 kilót fog nyomni készen, szóval betonbiztosan rakjátok/fúrjátok össze.
2012. szept. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Nekem a 140 literes vasmerevítéses bútoron van, illetve egy vasállvány van bebútorozva. Igaz középen nincs merevítve, ugyanis az akvárium széle a lábakra esik, de ettől függetlenül a vas enyhén hajlik a bútorlappal együtt. Jó vastag polifoam-ot tettem az akvárium alá.
2012. szept. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Treská ***** válasza:

Akkora a bútor amin van az akvárium. Vagyis a bútor 90 hosszú, az aksi meg 80. Középen van egy szekrényt elválasztó fal. Az aksi alá meg vmi polifóm szerű anyagot tettem. MEg sem hajlik, semmi baja.

Pedig az aljzatom 25 kiló+ a 140-es aksi + a fák stb..simán bírja:)


Bár azért így már nem ugrálnék a szekrényen:))))

2012. szept. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
akkor én is az elválasztó fölé rakom majd...
2012. okt. 2. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!