Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tudok tenni az ecsetalga...

Mit tudok tenni az ecsetalga ellen?

Figyelt kérdés
200 literes akváriumom van. külső + belső szűrő is van.
2012. szept. 28. 15:01
 1/9 YourDestiny ***** válasza:
Ha a szűrés jó, akkor a CO2 lehet a probléma. Vagy ingadozik, vagy túl alacsony.
2012. szept. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm.
2012. szept. 28. 17:45
 3/9 anonim ***** válasza:
semmit, kidobálod az algás növényeket, vagy 20% hypós vízbe mártod és utána sűrű vízcsere folyamatosan sokáig, de előbb-utóbb valamikor megint el fog kezdeni terjedni.
2012. szept. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
Ha kedvező körülményeket talál, 20x is fertőtleníthet, 20x is szétbonthat mindent. Sajnos ez egy ilyen dög, nehéz megtalálni a biztos ellenszert.
2012. szept. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Végülis van egy kis akváriumom, amire nem raktam fényt, csak a mellette lévő másik akváriumon van lámpa és az világítja meg oldalról kicsit ezt is. Mind a kettőbe van ecsetalga, de amelyiken nincs fény, ott elég jól visszahúzódott, pedig a vizet nem cseréltem sűrűn. Azt mondják, hogy a fény nem számít neki, de szerintem igen.
2012. szept. 29. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hja és azon csodálkoztam hogy ilyen kevés fény mellett hogy marad meg a 2db Cryptocoryne, nem is sárgulnak a levelei, pedig kb 2 hónapja nem kap normális világítást.
2012. szept. 29. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 29. 13:00
 8/9 YourDestiny ***** válasza:

Hable, nem tudom van-e valami ebben a fény dologban. Nálam is van ecset, de nem sok, csak itt ott venni észre a sügeresben. Kevesebb, mint 0,2 W/liter a világítás :)

Ahol erősebben világítok, ott mondjuk nem nől, szóval ahol jó a vízminőség, inkább meg se próbálom megfejteni ezt a szőrt.

2012. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan én sem tudtam rájönni hogy ez mikor nő éppen, de vannak ilyen periódusai, hogy néha beindul és néha leáll.
2012. szept. 30. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!