Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S.! Most megfognak...

S. O. S.! Most megfognak halni a halaim? MIT CSINÁLJAK?

Figyelt kérdés

Van egy 80l akváriumom 1hím és 3nőstény bettával! Több mint 1 éve megvannak és nagyon szeretem őket! Szombatonként szoktam cserélni a víz 30%át. Ilyenkor egy 10l-es akváriumba kiveszem a bettáimat és elkezdem a víz cseréjét és a talajt tisztítani! ez délután volt. Anya szolt nekem, hogy kezdjek el öltözni mert ma kell mennem tanárhoz (amúgy vasárnaponként szoktam menni és csak msot kellet szombaton mennem sajnos:S:S) mondtam anyának h csinálja meg akkor helyettem mondta h jó! Nemrég értem haza és látom, hogy feltűnően tiszta a víz (ilyenkor még zavaros szokott lenni mert általában 1 nap alatt ülepszik le az aljára!) kérdezem anyától h mit csinált h ilyen tiszta a víz? és mondta h lecserélte az egészet mert koszosvolt:SS gyorsan azt a maradék 10l-t ráöntöttem a tiszta vízre amibe a halakat kivettem és most nagyon aggódom, hogy megfognak halni :SS tudok valamit tenni értük ?:O

14éves kislány:S


2012. szept. 29. 19:30
 1/4 Darkkingdom ***** válasza:
Anyud mentségére ő csak jót akart!De nem jót csinált!Nyugodtan meg csinálhattad volna vasárnap is..!Betta elég szívós hal ahogy én tapasztaltam...szerintem nem fog meghalni..de ne nagyon csináljatok ilyeneket!
2012. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 YourDestiny ***** válasza:
A halakat miért szeded ki vízcserekor? Nem kéne ezzel stresszelni őket, hagyd őket az akváriumban. A klór már valószínűleg elillant a vízből, viszont a szűrőbaciknak kampec. 2-3 hétig az etetéssel nagyon visszafogottan bánj, addig növeld a vízcseréket heti 2 alkalomra. Néhány napig nem is muszáj etetni őket, nem lesz semmi bajul, a halaknak is jót tesz, áttisztul a bélrendszerük. Műbacikat jó lenne venni, ilyen pl. a Sera Nitrivec, vagy van a Tetrának valamilyen tablettás formában is, amit a szűrőbe kell helyezni.
2012. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne szedd ki őket máskor vízcserekor.

És fordíts nagyobb gondot az aljzatporszívózásra, mert az se normális, hogy vízcsere után zavaros a víz.

2012. szept. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy halas kiállításon, az előtte levő napon láttam ahogy csinálják az akváriumokat. Hozták a vizet a csapból vödrökkel, aztán zacskóból a friss csapvízbe bebaszták a halakat. Hát kb 40 halból kettő döglött meg az első 2 órában, a többi élve maradt.
2012. szept. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!