Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügéres akváriumost szeretnék...

Sügéres akváriumost szeretnék 140 literbe. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Van egy 140 literes akváriumom, amit szeretnék betelepíteni sügérekkel. Csak az a bajom, hogy nem tudom, hogy ekkora akváriumban milyen fajta és mennyi tartható együtt úgy, hogy nincs állandó feszültség az akváriumban. Amit nagyon szeretnék bele az Aranysügér (1 hím és két nőstény), továbbá törpe zebrasügér (1 hím és két nőstény). Kb ennyi lenne az elképzelésem, csak nem tudom, hogy ezek a halak tarthatók-e együtt, illetve ez a hely elég-e nekik. Ha valakinek van ötlete vagy tud segíteni azt megköszönném. Abban az esetben, ha ez teljesen rossz így akkor szívesen veszek ötletekei is, hogy mit lehetne, bár az Aranysügeret nagyon szeretném. :)

Köszi előre is a válaszokat.



2012. szept. 30. 12:38
 1/3 Frontosa ***** válasza:

Sajnos el kell keserítselek. Ha jól értelmezem akkor a két faj a P.Saulosi és az L.Caeruleus, de mond ha tévedek. Az afrikai sügereknél nem flancolásból használunk latin neveket, hanem mert így azonosítható az adott halfaj a többezer között. Az akváriumod kicsi mindkét halfajnak, 250-literől már van értelme Malawi sügereket tartani és társítani őket. Malawiak közül egy egyfajos aki működhet pl. I.sprengerae vagy akár a Caeruleus 1 hím+4-5 nőstény felállásban néhány algaevővel. Ekkora akiba inkább Tanganyika tavi vagy Amerikai sügerek valók, azok is kompromisszumokkal jórészt. Külső szűrés alapfeltétel és a rendszeres részleges vízcsere, minőségi táplálkozás.

pl:

-Apistogrammák

-Filamentosus

-Julidochromisok

-Kazuárfejű sügér

-Csigasügér

-Meggyhasú sügér vagy Ramirezi társasba

-Neolamprologusok


Főként ez utóbbiakat javaslom ekkora akváriumba.

Neolamprologus leleupi, N.Brichardi, N.multifasciatus (vagy más faj csigasügér)

Nézd meg őket és szólj ha látsz kedvedre valót.

Üdv,

2012. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia,


Köszönöm szépen a válaszodat, időközben én is elkezdtem nézelődni és akvaristán fórumozgatni, kivétel nélkül mindenki azt írta amit te is. Azért ha van kérdésem akkor jelentkezem. Köszönöm.

2012. okt. 2. 08:25
 3/3 Frontosa ***** válasza:

Rendben. Szívesen segítek.

Üdv,

2012. okt. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!