Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell sósvízi akváriumot...

Hogyan kell sósvízi akváriumot üzemeltetni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 30. 12:58
 1/5 bamboochatheone ***** válasza:
Rengeteg pénzzel.
2012. szept. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon összetett a dolog. Inkább olvasgass neten, mert így szerintem senki nem tudja neked leírni.
2012. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyire sósat? Egy brakkvizit elég könnyű. A tengerit se nehéz, csak nem mindegy mit raksz bele.
2012. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell sósvízi akkvárium.Csak arra vagyok kíváncsi,hogy hogyan lehet sósítani a vizet.
2012. szept. 30. 15:13
 5/5 anonim válasza:

A Világóceán (és a peremtengerek) vizének összetétele földrajzi helyzettől függetlenül csaknem állandó; az egyes komponensek aránya stabil. Kémhatását főként az oldott hidrogénkarbonát mennyisége befolyásolja; pH-ja 7,5–8,3 között változik. A tengervíz átlagos sótartalma 34,72‰ (34,72 g/l).


Az átlagos sótartalmú tengervíz fontosabb ionjai (g/l):


nátrium — 10,54

klorid — 18,98

kalcium — 0,4

magnézium — 1,27

kálium — 0,38

szulfát — 2,46

bromid — 0,065


A tengervízben oldott légköri gázok aránya (N2: O2:CO2 = 63:34:1,6) lényegese eltér atmoszferikus arányaiktól (N2: O2:CO2 = 78:21:0,03). Ezek az arányok meglehetősen változékonyak. Így például a felszín közelében az asszimiláció eredményeként felszaporodhat az oldott oxigén, a mélyebb vízrétegekben az állatok légzése és a szerves anyagok bomlásának hatására a széndioxid. A nyílt óceánok összes sótartalma a pólusok és az Egyenlítő között övezetesen változik: a legnagyobb (kb. 37‰) az északi, illetve déli szélesség 30° tájékán, a legkisebb (kb. 32‰) a pólusok körül.


[link]

2012. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!