Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halam legyen?

Milyen halam legyen?

Figyelt kérdés

Lesz egy max. 40 literes akváriumom.

Be szeretném rendezni sok növénnyel és hallal.

Olyan halakat szeretnék, amelyek:


- kezdőknek valóak

- csoportosan úsznak

- látványosak (a nőstények is!)

- a csapvizes akváriumot is bírják


Esetleg a halfajták mellé azt is leírnátok, hogy hogyan rendezzem be az akváriumot!


2012. szept. 30. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Kraken
2012. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha még nincs meg a 40literes akváriumod pótold ki pár száz forinttal és vegyél legalább egy 50 literest! :)
2012. szept. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Figyi:

30 liter alatt NEM lehet gerinces állatot tartani! 54 literen alatt szerintem sokkal nehezebb halat tartani ( mármint élve) mint 100 literbe!

Minél nagyobb,annál könnyebb!

Tehát: Szerintem először döntsd el mekkorát tudsz szerezni, szűrővel, meg mindennel ( ami nagyobb 54l-nél) vedd meg, a többin ráérsz utána is gondolkozni...

2012. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Treská ***** válasza:

Nem tudom, hány éves vagy, de ha a szülők miatt nem akarsz nagyobbat, vagyis nem engednek nagyobbat, próbáld meggyőzni őket, hogy alig raksz hozzá egy kis pénzt és tudsz venni nagyobbat, amiben tudsz rendesen halakat tartani.


Itt egy példa:

Szögletes akvárium 45l 4000 ft

Szögletes akvárium 54l 4200 ft


Ennyin múlik 10 liter.


Ha hozzácsapsz 1500 ft-ot máris itt van: Szögletes akvárium 72l 5900 ft.


innen vannak az aksik: [link]



Itt keresgélj halakat ha gondolod: diszhal.info


Szerintem rajhalat 40 literbe, ha tényleg azt akarsz, nem fogsz találni:S Ha van is olyan, marha nehéz beszerezni, gondolom az ilyen nano hal.

2012. szept. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi számít neked látványosnak, de egy 40 literesbe csak pici halakat tehetsz és esetleg csigákat, garnélákat. [link]

Az endler guppyk talán elég színesek.


A törpe gömbhal egy apró kis jelentéktelen sárga halacska, viszont jópofa ahogy bámulja az embert a szemeivel és érdeklődik mindig kifelé az akváriumból. Meg lehet szeretni, mert olyan kis cuki, hogy mindig odajön és mindig figyel hogy mit csinálsz. Belőlük lehet tenni egy kis csapatot.


Ezek a mini halak szeretik a mohaféléket és a vékony szálű növényeket. Sok kicsi előtéri növény jobban mutat a kis akváriumba, mint egy nagy brutál óriás levelű.


------


De én azt gondolom, hogy te a "látványos" halak alatt ilyeneket értesz, mint szifó, molly, platty - amik ugye nagyobbak és van belőlük több féle színű, csak hát ezekkel az a baj, hogy 100 liter alatt nem kéne kínozni őket. A másik meg, hogy ők szokták csipkodni a növényeket és akkor még az is baj lesz, hogy megeszik.


Vagy szintén látványos lehet, ha teszel bele 1db hím bettát és semmi mást, de az meg ugye nem csapathal.


Neon halat ne tegyél bele, ott nem lennének hosszú életűek, nekik is kell a nagy úszóterület, 1 méter hosszú akvárium.


És nem azt mondom, hogy az apró kis 1-2 centis halaknak nem kell, de ők azért jobban tűrik, mert ugye kisebbek. Olyanok mintha ivadék halak lennének.

2012. szept. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

egyébként nem vagyok egy kezdő, mert volt egy 25 literes akváriumom, és abban remekül elvoltak a halak. Szóval a kis akváriummal nekem nem lenne gondom. Amúgy én sem szeretnék nagy akváriumot, csak egy "kis asztalit". Szerintem egy 40 literes akvárium is már nagy (az előzőhöz képest). Amúgymeg ilyen halakra gondoltam egy gondosan berendezett akváriummal:


- 2db törpe szívóharcsa

- egy csapat endler guppi-, szivárványos guppi

2012. okt. 2. 09:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 40 literes akváriumom van,mert nagyon kicsi a szobám és nincs hely,de a halaim elvannak benne.Egy 70-80-100 literes akváriumot elég nehéz takarítani.Amúgy ha elmész egy állatkereskedésbe ahol vannak halak,azonnal meglátod mi kell neked.Sok szerencsét a hal tartáshoz! :)
2012. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

guppik és neonhalak.

szeretik a társaságot nem kell sokat vesződni és szépek.

nekem elhiheted nekem is voltak és nagyon jól elvoltak

2012. okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző:

Neonhal 40 literbe? O.o

Annak a duplája kell..

2012. okt. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!