Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szabad? Az akváriumomba...

Szabad? Az akváriumomba szeretnék csigákat, almacsigát, maláj tornyos csigát, vagy egyéb akváriumi csigát.

Figyelt kérdés

Úgy hallottam egy tenyésztőtől, hogy ha tenyészteni szeretném a halaimat, akkor semmiféle csigát ne rakjak az akváriumba, mert a csigák megeszik a halak ikráit... Ezt nem tartom valósnak, azaz nem nagyon szeretném elhinni. És azt szeretném tőletek/ önöktől kérdezni, hogy igaz e, amit mondtak nekem, vagy sem?

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. okt. 1. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

Nem hiném, hogy az almacsiga ilyet Tenne...almacsigák vannak az én akváriumomban is, és nem tapasztaltam :)


( pontozz föl :D )

2012. okt. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Am neon halakat tartok! elõzõ...
2012. okt. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Viszont, a maláj nekem nem szimpi ..... belõle ki is nézem xD
2012. okt. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És milyen halakat akarsz tenyészteni?
2012. okt. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Zebrasávos és Yellow sügerek vannak + ancik.
2012. okt. 1. 08:23
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem itt csak az böki a csőröm, hogy én úgy tudom, hogy a csigák növényevők (kivéve a csigaevő csigát, az szerintem nem vega) így nem hinném, hogy befalná az ikrákat...bár lehet nem néztem eléggé utána az utóbbi hetekben az akvarisztikának és átsiklottam valamin :)
2012. okt. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Darkkingdom ***** válasza:

Elsőnek csak annyit hogy valószínű azért nem tapasztaltál ilyet mivel a neonjaid még gondolom egyszer sem ikráztak, amire erős a gyanúm ....


Alma csigánál ezt olvastam:


Táplálkozás: Növényeket és akváriumi maradékokat fogyasztanak, de megeszik a haleledelt is.


Na most ebből sok nem derül ki de szerintem az almacsiga esélyes ilyenre,de biztosra én sem mondanám!

2012. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 YourDestiny ***** válasza:
Hát a sügerek ikráit nehezen fogja megenni. Például a yellow nőstény az hetekig forgat, a nőstény ezt követően fél centis kis halakat enged szabadon. Ha nem egyedüli sügérfaj, ajánlott elkülöníteni, vagy megfelelő idő múlva köptetni az anyát. Másodszor, a csigából abban az esetben is halkaja lesz, ha nincs forgató nőstény. Ancinál szintén ez a helyzet, az ikrák egy eldugott helyre kerülnek, aminek a hím határozottan védeni fogja a bejáratát.
2012. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy kb másfél centis kis almacsigát raktam már rá egy kis döglött halra, és szépen bezabálta. Ennyit erről. Dögöket esznek, hát élőt elvileg nem, de kitudja.


Mondjuk ha nem almacsigát veszel, hanem pl zebra csigát, az tutira nem bánt senkit sem, az tényleg csak algát eszik, úgy láttam.

2012. okt. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sügereket nem figyelmetm meg, mert nem sok sügerem volt eddig, de a csigákat már ismerem majdnem az összes félét, mert sokat nézegettem őket és kameráztam makro-val.
2012. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!