Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csináltatni szeretnénk egy...

Csináltatni szeretnénk egy akváriumot! Pár dologról elmondanád a véleményed? Mi kellene hozzá?

Figyelt kérdés

Anyáék nagyon régóta szeretnének egy szép nagy és komoly akváriumot (édesvízit)! Régóta gyűjtögetnek az akváriumra és most már meg akarják csináltatni!

Anya elképzelés: 200cm hosszú, 60cm magas, és 60cm széles! Az akvárium bal oldalára dúsabb növényzetet kb. 50cm szélesre, a jobb oldalára búvóhelyeket ilyen sziklás barlang féleségeket kb. 30cm szélesre! Középen a maradék 120cm szabad területre csak pár szál növényt szeretnénk ahol nyugodtan tudnak úszni a halak!


Kérdéseim: -Milyen halakat ajánlotok? Belső és külső szűrő egyaránt kell? Mennyi helyet foglalnának a szűrők? Ekkora akváriumhoz elég 1db fűtő?


2012. okt. 2. 10:18
1 2 3
 1/27 Frontosa ***** válasza:

De jó neked, mákos, most irigy vagyok! Én kb. 10 éve ilyenre vágyom, de az asszony hajthatalan! =)

Egy ekkorába Cyphotilapia-kat, leptosoma-kal, mint pl. itt:

[link]

Esetleg egy vegyes tropheus-ost?

Kell min. 2 powerhead, és 2-3 külső szűrő (de inkább egy külön szűrőakvárium kellene). A szűrők nem foglalnak helyet, mivel be tudod rakni őket az akvárium alá a bútorba, a beszívó és kinyomóágakat pedig a háttér mögött célszerű elrejteni.

Üdv,

2012. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

A bútor vagyis állvány vagy szekrény még nincs elképzelés iránta! azt szerintem apa rendezi! én a halakért vagyok felelős:D

Nekem pl. az tetszene, hogy vagy 14 nano hal mondjuk fekete vagy sima neon! meg egy pár darab nagyobb hal (ami nem bántaná a neonokat) az aljára meg vagy 8db rákot meg vagy 4 harcsát! megoldható lenne?

2012. okt. 2. 10:53
 3/27 bamboochatheone ***** válasza:

Azért azzal remélem tisztában vagy hogy ehhez már nem érdemes külsőszűrőt használni. Ehhez már alsópolcos szűrőakvárium kell, meg vagy két powerhead.

Egy fűtő akkor működhet ha lakás és az akvárium vize között maximum 2 fok különbség van. Ajánlott kettőt használni.

Amúgy ilyen méretekhez hatalmas világítás kell, nem is biztos hogy neoncsövek elbírják. Ajánlom hogy gondoljátok ezt rendesen át.

2012. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Amúgy hogy kell kiszámolni, hogy hány literes lesz?
2012. okt. 2. 10:54
 5/27 A kérdező kommentje:
Anyáék akarják, és azért csináltatják, hogy minden mennyen hozzá! Meg vagy másfél éve erre spórolnak (még nyaralni se mentünk:D) hogy ezt megtudják csinálni mert nagyon szeretnék :)
2012. okt. 2. 10:55
 6/27 bamboochatheone ***** válasza:

720 literes.

Ez benne lesz úgy egy millió forintba. Rengeteg cucc kell hozzá és a havi fenntartása is bennevan 4-5000 forintba.

2012. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
anyáék max másféllel számoltak szóval csak ki fog jönni :)
2012. okt. 2. 11:01
 8/27 bamboochatheone ***** válasza:
Plusz kéthetente 250 liter vizet cserélni sem egyszerű, egy ilyen akvárium mellett lennie kell egy lefolyónak meg csapnak. Lakásban vagy házban laktok?
2012. okt. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakunk! Pont viccelődött vele apa, hogy leszakadna az emelet ha panelba laknánk :D


Majd megmutatom anyáknak amiket írtok és majd elmondják, hogy hogy tervezik:) De szerintem mindenről gondoskodnak majd mert régóta tervezik sokat jártak utána.


De milyen halakat ajánlanátok?

2012. okt. 2. 11:04
 10/27 bamboochatheone ***** válasza:
Én vitorlásokat tartanék kb 10et, 20 vörösneon, 20 császárlazac, 20 páncélosharcsa. Szép párosítás lenne.:D Vagyis én ilyenre csinálnám, de sokan afrikai sügereket tartanának benne.
2012. okt. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!