Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csináltatni szeretnénk egy...

Csináltatni szeretnénk egy akváriumot! Pár dologról elmondanád a véleményed? Mi kellene hozzá?

Figyelt kérdés

Anyáék nagyon régóta szeretnének egy szép nagy és komoly akváriumot (édesvízit)! Régóta gyűjtögetnek az akváriumra és most már meg akarják csináltatni!

Anya elképzelés: 200cm hosszú, 60cm magas, és 60cm széles! Az akvárium bal oldalára dúsabb növényzetet kb. 50cm szélesre, a jobb oldalára búvóhelyeket ilyen sziklás barlang féleségeket kb. 30cm szélesre! Középen a maradék 120cm szabad területre csak pár szál növényt szeretnénk ahol nyugodtan tudnak úszni a halak!


Kérdéseim: -Milyen halakat ajánlotok? Belső és külső szűrő egyaránt kell? Mennyi helyet foglalnának a szűrők? Ekkora akváriumhoz elég 1db fűtő?


2012. okt. 2. 10:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Akkor én meg mondok egy nem sügereset


cápamárna:

[link]


öves díszcsík:

[link]


Kisebb halak:

[link]


Ezeket mind össze lehet rakni szerintem egybe.

2012. okt. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Na nem úgy mondom, hogy minden kis halból egyet, hanem valamelyiket választani és abból 2-3 csapatot.
2012. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 YourDestiny ***** válasza:
Hááát, ha a márna megnől, a pontylazacokból vacsi lesz :)
2012. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
huha jó nagy akváriumotok lesz :) én személy szerint vörösszárnyú keszegeket, sneciket tartanék, vagy egyéb nem tipikus díszhalat, pl vöröshasú piranha, csuka, törpe harcsa, balatoni sügér...stb :). ekkora akváriumban már ezek a halacskák is szépen elférnek :) és persze hozzájuk illően rendezném be, afféle mini tó a lakásban project :) és persze nekik fűtés sem kell mert hidegvízi halak...
2012. okt. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
A nagy cápamárna nem eszi a kis guppikat, azt tudom. Lehet hogy akkor ezeket se enné, de jó, persze nem próbáltam ki.
2012. okt. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
na arra jutottam/jutottunk, hogy 1hím 3nőstény betta 15-20 vörös neon, meg vagy 8db vitorlás! esetleg még vagy 15 sima neon, 5almacsiga, 5harcsa! ez így jó ?
2012. okt. 2. 20:03
 27/27 Cerberosz ***** válasza:

A 2 féle neonnak más-más hőmérsékletű víz kell. És akár vacsi is lehet belőlük ha a vitorlás megnő. A betták között is lehet balhé. Ekkora akváriumba nem tartanék ilyen "kommersz" halakat hanem valami kuriózumra mennék rá főleg ha mint írtad van rá másfél milla!!! [link] itt vannak brakk-vizi halak a vizüket kicsit sózni kell nem ördöngőség, és nem sok embernek van ilyen akváriuma. [link] itt is van néhány érdekes nem megszokott hal.

Nekem ök személyes kedvenceim:

[link]

[link]

2012. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!