Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy akváriumi külső...

Szeretnék egy akváriumi külső szűrőt csinálni házilag! Milyen motor kell hozzá egy 100-150 literhez?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen szűrőt ,alsópolcos akváriumszűrőt,pvc csöves,hordós megoldást.Külső vagy belső motoros lenne?És egyáltalán miért döntöttél a barkácsolás mellett?
2012. okt. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nyitott tartályt csinálsz, ahhoz elég egy 350 liter/órás szökőkút pumpa, mert nem kell hogy gyorsan menjen át a víz rajta, elég ha a szűrőtartályod nagy, ezt még egy vékonyabb csövön át tudod vezetni.


Viszont ha azt akarod, hogy ez a pumpa egy erősebb sodrást csináljon neked, akkor 1200 liter/órás, csak azt nehezebb visszavezetni a csövön át, mert ahhoz már a vastag 32mm-es pvc cső kell.

2012. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ilyesmihez

[link]

2012. okt. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kösszi a válaszokat.

Még nem tudom,hogy milyet szeretnék ami nem túl feltűnő.

Azért döntöttem így mert ahogy nézegettem a külső szűrőket nagyon drágákat láttam,De ha persze tudtok valami olcsót és jót az még jobb lenne!

2012. okt. 3. 16:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is gondolkoztam házi barkácson,nem egy kérdést feltettem többekközött itt is. Utánaolvastam végiggondoltam,és fél év után egy tetratec ex 600-as szűri a bruttó 50-literes akváriumomat.
2012. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!