Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium költöztetése, de hogyan?

Akvárium költöztetése, de hogyan?

Figyelt kérdés

Néhány hét múlva költözünk, méghozzá Ausztriába. Érdekelne, hogy az akváriumot, illetve a halakat hogyan lehetne elköltöztetni, hogy ne essen bajuk? Alapvetően arra gondoltunk, hogy majd csak tavasszal vinnénk őket, mikor már jobb idő van, addig anyósomék gondoskodnak róluk. A távolság kb. 700 km... megoldható ez valamilyen formában?


Tudom, még messze van, de szeretnénk felkészülni erre is! Köszönöm a segítséget!



2012. okt. 4. 07:42
 1/5 Treská ***** válasza:
Hát az akváriumot ki kell üríteni, azt tutira el tudjátok majd vinni meg még szerintem a növényeket is meg minden mást(aljzatot dobjátok ki vegyetek újat, bár van aki azt mondaná h vigyetek abból is, majd leírja ő is). Én a helyetekben a halakat, itt eladnám itt Mo-n és Ausztriában vennék másik halakat. Szerintem elpusztulnának út közben:S
2012. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Vásároltam már Ausztriából garnélákat, nem reménytelen a szállítás, de nagy akváriumnál nem biztos, hogy megéri. Venni kell pár boroskannát, 10-20 liter vízben gond nélkül bírják a halak. Télen sem gond, ha fűtött a kocsi. Ennyi vízben nem változik gyorsan a hőmérséklet. A növényeket víz nélkül is lehet szállítani, egy felfújt nejlonzacskóban van elég pára. A biológiai szűrés az garantáltan nullázódik, nem árt valami bacilöttyel indítani az új helyen.
2012. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Parakill-em van, az jó, vagy szerezzünk valami mást esetleg? Tudnál ajánlani valamit? Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget, így már kezd körvonalazódni, hogyan fog működni a dolog...
2012. okt. 4. 14:51
 4/5 Platypus ***** válasza:
A parakill az kiirtja a baktériumokat. Ide valami olyasmi kéne, ami segít nekik elszaporodni. Például a sera nitrivec jó erre.
2012. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh, értem. Félreértettelek az előző kommentből. Köszi a segítséget!
2012. okt. 5. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!