Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hallottam valami olyasmiről,...

Hallottam valami olyasmiről, hogy ha guppik, vagy akármilyen más halak szülnek, akkor génhibák léphetnek fel. Ezt hogyan lehet megelőzni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:

"ha guppik, vagy akármilyen más halak szülnek, akkor génhibák léphetnek fel."


Ennek így semmi értelme. Fogalmazd át a kérdést.

2012. okt. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha a halak utódokat szülnek,ikrákat raknak,akkor úgy hallottam,hogy gén-hiba esetén pl. nem lesznek színesek a kishalak,csúnyán eldeformálódnak stb..
2012. okt. 4. 11:00
 3/4 anonim ***** válasza:
ez nem csak a guppik, nem is csak a halak hanem minden élőlény esetében igaz állítás. az embereknél is vannak "betegségek" melyek hibás gének miatt alakulnak ki.
2012. okt. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:

Ezek nem génhibák. A guppik akkor lesznek fakók, ha nem céltudatosan válogatod össze a szülőket, és más fajtába tartoznak. Ilyenkor keverék utód születik, ami többé-kevésbé a vad típusra üt vissza, és ezek szerényebb kinézetűek. Ez nem hiba, ez a recesszív öröklődés jellemzője.

A ferde gerinc sok dolog következménye lehet, a magas fokú beltenyésztettség is az egyik. Ezt úgy lehet elkerülni, hogy különböző származású tenyészállatokat választ az ember. Ezen kívül még a rossz minőségű száraz kaja és a túl lágy, nitrátos víz szerepe is nagy.

2012. okt. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!